جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
17:58 | | فجر 35

آثار بدون مجوز در فیلم فجر اکران نمی شود

آثار بدون مجوز در فیلم فجر اکران نمی شود

محمدرضا فرجی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار سینمایی ایران درباره مجوز فیلم هایی که در بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر حضور دارند، اظهار داشت: بر اساس قانون و طبق روال همه ساله جشنواره فیلم فجر آثاری که در جشنواره فیلم فجر به نمایش در می آیند باید مجوز نمایش داشته باشند.
وی افزود: در همین راستا تمامی فیلمی هایی که در جشنواره های مختلف سینمایی انتخاب می شوند باید از شورای پروانه نمایش مجوز اکران داشته باشند.
مدیرکل دفتر سینمای حرفه ای سازمان سینمایی، ادامه داد: این قانون شامل تمامی جشنواره ها مثل فیلم کوتاه، مستند، انیمیشن، فیلم های جشنواره یاس، فجر و… می شود که یا در شورای نمایش خانگی و یا شورای سینمای حرفه ای مجوزهای لازم برای اکران در جشنواره داشته باشند.
فرجی گفت: درباره جشنواره فیلم فجر نیز همه ساله پس از اینکه فیلم ها توسط هیات انتخاب شناسایی شدند در شورای پرانه نمایش مجوز اکران موقت را دریافت می کنند تا در جشنواره فیلم فجر بتوانند نمایش داده شوند.
به گفته فرجی مجوز اکران دائمی فیلم های جشنواره فجر همواره پس از برگزاری جشنواره بوده است.
به گزارش ایرنا، در این دوره از جشنواره فیلم فجر، برخی از آثار که مجوز نمایش را در سال های قبل نتوانسته بودند دریافت کنند امسال نیز از حضور در بخش مسابقه این رویداد سینمایی محروم خواهند بود.
سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه به دبیری محمد حیدری برگزار می شود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.