جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
18:45 | | فجر 35

آینده سینما با فیلم اولی ها پربار خواهد بود

آینده سینما با فیلم اولی ها پربار خواهد بود

به گزارش خبرنگار حوزه سینما خبرگزاری برنا، حسین تبریزی گفت: همه فیلمسازان در قالب قوانینی که برای آن ها تعریف شده است فیلم خود را به جشنواره می دهند و در جشنواره حضور دارند بنابراین باید به نظر هیات انتخاب احترام بگذارند و نظر آنها را قبول داشته باشند زیرا قطعا دبیر جشنواره افرادی را انتخاب می کند که متخصص هستند و نسبت به فیلم ها نظر کارشناسی دارند.

وی ادامه داد: طبیعی است که هیأت انتخابی که  برای جشنواره فیلم فجر انتخاب می شود هرسال فیلم ها را با سیاست  خاصی می ببیند و امیدوارم امسال فیلم ها کارشناسانه انتخاب شود.

تبریزی که امسال با فیلم «مدعی» در جشنواره حضور دارد، تصریح کرد: همه فیلمسازان به قانون احترام می گذارند اما اگر قرار باشد تا فیلم ها در مسابقه ای شرکت کنند همیشه عده ای موافق یا مخالف هستند البته من معتقدم اگر همه موافق یا مخالف باشند، مسابقه معنایی ندارد.

وی همچنین گفت: وقتی تعداد آثار ارسالی به جشنواره فجر زیاد باشد، کار هیأت انتخاب هم سخت می شود. امیدوارم هیچ وقت در جایگاهی قرار نگیرم که بخواهم فیلم کارگردانی را انتخاب و یا رد کنم. خوشبختانه امسال فیلمسازان اول بسیار خوبی داریم که برای حضور در جشنواره فجر فیلم هایشان را تحویل دبیرخانه دادند و به جرأت می توانم بگویم که فیلمسازان اولی با هوشمندی فیلم خود را ساختند به همین دلیل هم مطمئن هستم سینمای آینده ما پربار است.

تبریزی با بیان اینکه امیدوارم فیلم های اول ما به سمت و سویی گرایش پیدا نکند که به صنعت سینما لطمه بزند ادامه داد: ساخت فیلم های خاص هنری خوب است اما نباید فراموش کنیم که قرار است این فیلم ها را عموم مردم ببینند بنابراین فیلم ها باید به اندازه ای قدرت و قابلیت داشته باشند تا تماشاگر را به سالن های سینما بیاورد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.