چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳
20:33 | | فجر 35

جشنواره فیلم فجر به رشد و بالندگی سینما کمک می کند

جشنواره فیلم فجر به رشد و بالندگی سینما کمک می کند

تینا پاکروان روز جمعه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا، با بیان اینکه جشنواره فیلم فجر اولین جشنواره ای است که بعد از انقلاب شکل گرفت گفت: سال هاست که در این جشنواره فیلم های زیادی با نگاه های متفاوتی با هم رقابت دارند و به همین خاطر جشنواره فیلم فجر جایگاه خودش را در بین سینماگران پیدا کرده است. حتی جشن هایی مانند جشن خانه سینما و جشن حافظ به قدمت و سابقه جشنواره فیلم فجر نمی رسند.
وی افزود: جشنواره فیلم فجر به عنوان جامع ترین جشنواره سینمایی ایران شناخته می شود که در آن همه طیف فیلمی اعم از مستند، داستانی حضور دارند. همچنین جشنواره فیلم فجر اولین جشنواره بین المللی سینمای ایران است که فرصت دیدن آثار خارجی را برای فیلمسازان فراهم کرده است بنابراین این جشنواره مهم ترین رویداد سینمای ایران محسوب می شود.
تهیه کننده فیلم یحیی سکوت نکرد با اشاره به این که هر فیلمسازی علاقمند است فیلمش دیده شود و جایزه بگیرد، عنوان کرد: جایزه گرفتن برای همه فیلمسازان در جشنواره های خارجی و داخلی اتفاق مهمی است ضمن اینکه برای کسانی که بحث مخاطب ایرانی و نگاه داوران ایرانی مهم است، جشنواره فیلم فجر اهمیت بیشتری دارد.
وی ادامه داد: بحث رقابت در همه جای دنیا برای فیلمسازان مهم است و فکر نمی کنم فیلمسازی باشد که این موضوع برایش اهمیتی نداشته باشد.
پاکروان با اشاره تعامل فیلمسازان در جشنواره فیلم فجر گفت: جمع شدن فیلمسازان و تمام فیلم هایی که در طول یک سال ساخته شده اند در کنار هم در طی ده روز، اتفاق بسیار مهمی است. در این جشنواره فیلم ها را می بینیم و ارزیابی می کنیم و با نگاه کلی تری متوجه می شویم که سینما امسال به کدام سمت رفته است و به لحاظ امکانات، عوامل فنی، بازیگری چه پیشرفت هایی داشتیم و به چه نحوی کار کردیم.
وی ادامه داد: در جشنواره فیلم فجر محملی است که اهالی سینما می توانند عوامل بهتری را برای کارهای بعدی شان پیدا کنند بنابراین حضورشان در کنار هم به رشد و بالندگی فیلمسازان کمک می کند. جشنواره فضایی را به وجود می آید و سبب می شود تا فیلمسازان در مورد فیلم ها با هم صحبت کنند، اتفاق مهم و تاثیرگذاری بر سینما است.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.