جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
15:47 | | فجر 35

جشنواره فیلم فجر در سطح ملی برگزار می شود

محمد حیدری درباره بخش انیمیشن نیز گفت: با توجه به این که رئیس سازمان سینمایی گفته اند از بخش انیمیشن حمایت می کنند زیرا این بخش نیاز به حمایت دارند ضمن اینکه از جشنواره خواستند با نگاه مهربان تری به بخش انیمیشن نگاه کنند ما هم به این بخش توجه داریم.
وی ادامه داد: با توجه به هفت انیمیشن رسیده به جشنواره در تلاش هستیم که انها را در بخش جداگانه ای به نمایش درآوریم که امیدواریم این بخش عملی شود.
دبیر جشنواره فیلم فجر با بیان اینکه هدف ما این است که با صرفه جویی بسیار جشنواره را برگزار کنیم افزود: همه ما انتظار داریم که جشنواره فیلم فجر با کیفیت و در سطح ملی برگزار شود و در همه بخش ها شاهد بهترین ها باشیم . تلاش ما بر این است تا در شانیت شما در همه بخش های جشنواره پذیرایتان باشیم امیدواریم با حضور حامی مالی جشنواره بخشی از این مشکلات مرتفع خواهد شد.
حیدری با بیان اینکه هر ساله بودجه جشنواره فیلم فجر متغیر بوده است، گفت: امسال قصد داریم براساس همان بودجه سال های گذشته جشنواره را برگزار کنیم و امسال حدود هشتاد درصد از طریق حامی مالی خصوصی تامین می شود که این موضوع از افتخارات این دوره جشنواره است که باری را از روی سینما برداشته است.
وی درباره خیریه ای در جشنواره فیلم فجر حضور دارد نیز گفت: بیشتر برایمان حضور گروه های مختلف مردمی در جشنواره مهم بوده است و درباره حضور خیریه کمک باید بگویم که به دلیل حضور بانوی خوش سابقه سینمای ایران کتایون ریاحی که متولی این خیریه هستند و پیوندشان با سینمای ایران زیاد است، انتخاب شده است.
حیدری یادآور شد: کتایون ریاحی حامی جشنواره نیست و در سینماهای مردمی در کنار ما خواهند بود تا مردم وقتی در این سینماها حضور پیدا می کنند با فعالیت این خیریه ایشان آشنا شوند.
وی در خصوص اکران فیلم ها در شهرستان ها نیز توضیح داد: ما تابع مقرراتی هستیم و در همین زمینه جلساتی را با حضور شورای عالی تهیه کنندگان شهرستان ها داشتیم زیرا حقوق مادی و معنوی متعلق به تهیه کنندگان است. به محض اینکه بخش مالی تامین شود از طرف جشنواره اعلام می شود تا این رویداد در مراکز استان ها اتفاق خواهد افتاد.
حیدری همچنین گفت: سینما متعلق به همه مردم کشور است و مردم علاقمند هستند شاهد این رویداد باشند وما تلاش کردیم تا این اتفاق از طرف مدیران استانی کل استان های کشورمان بیافتد.
حیدری درباره چهار فیلمی که در جشنواره حضور ندارند نیز گفت: چهار فیلم در بخش نگاه نو به دلیل نرسیدن مراحل فنی به جشنواره نرسیدند و دلیل خاص دیگری ندارد.
دبیر جشنواره فیلم فجر درباره حضور مهتاب کرامتی و شهاب حسینی به عنوان مشاور در جشنواره نیز توضیح داد: در همه جشنواره های مهم دنیا استفاده از چهره ها و سوپراستارها وجود دارد و افتخار داریم در کشورخودمان به جایی برسیم که جشنواره توسط هنرمندان برگزار شود تا بخش دولتی تنها نظارت داشته باشد. این دوبازیگر افتخار دادند تا در کنار ما حضور داشته باشند . حضور مهتاب کرامتی در همه بخش ها به عنوان مشاور هنری واقعا تحسین برانگیز بود که همچنان مثل بقیه اعضای ستاد برگزاری در کنار جشنواره و اینجانب بودند و ایده های خوبی داشتند.
وی ادامه داد: شهاب حسین نیز در بخش های مختلف به ما مشاوره دادند. به نظرم سنیمای ایران به بالندگی رسیده است و این دو بازیگر تنها به عنوان مشاور در جشنواره در کنار ما هستند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.