یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
14:44 | | فجر 35

جشنواره فیلم فجر سیاسی نیست

محمد حیدری گفت: جشنواره فیلم فجر، جشن مردمی سینمای ایران است و جشنواره سیاسی نیست. انتخابات هم در زمان خودش انجام می شود و ما را با سیاست کاری نیست.
وی ادامه داد: فیلم هایی که در بخش نگاه نو دیدیم از همه ژانرهای مختلف اعم از سینمای دفاع مقدس، اجتماعی و سیاسی بودند که به زودی آمار دقیق تری از آنها را هم اعلام خواهیم کرد. در هر صورت فیلم ها تابع شرایط سیاسی روز ما هستند و فیلمسازان هم با نگاه تیزبینانه ای به این رویدادها می پردازند اما آن چیزی که ما در بخش فیلم های اول دیدیم نوید تنوع موضوعاتی است .
حیدری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شنیده ام که سایه ممیزی همچنان بر روی فیلم ها مخصوصا در بخش نگاه نو وجود دارد پاسخ داد: برای ما کیفیت اثر خیلی مهم هست و این موضوع در دستور کار جشنواره فیلم فجر قرار دارد.
وی ادامه داد: ما هم تابع پروانه ساخت و نمایش هستیم اما تمامی آثار در بخش نگاه نو همان آثاری هستند که معرفی کردیم و کسی نمی تواند آن را کتمان کند باید چارپوب را رعایت کنیم.
حیدری درباره وضعیت فیلم آشغال های دوست داشتنی در جشنواره فیلم فجر نیز گفت: فیلم آشغال های دوست داشتنی به دلیل این که در دوره سی و دوم جشنواره فیلم فجر فرم تقاضا پر کردند و فیلم را هم ارائه کردند و بعد از آن هر چند طبق آیین نامه در دوره سی و چهارم این کارگردان فرم را پر کرد اما ما آن را به هیات انتخاب ارائه ندادیم زیرا می بایست در این دو سال پروانه نمایش دریافت می کردند که نداشت. وی ادامه داد: همه فیلم هایی که پروانه ساخت داشتند طبق آیین نامه جشنواره فیلم در موعد مقرر فرم پر کردند و آن را ارائه دادن اصل بر انصاف و صداقت گذاشتیم که پاسخگوی همه شما باشیم.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.