دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
15:49 | | فجر 35

شاید رویکرد اعلام اخباررا در جشنواره تغییر دهیم

به گزارش ارتباطات و اطلاع‌رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر حیدری در پاسخ به این پرسش که چطور می‌توان جلوی انتشار برخی اخبار پیش از اعلام رسمی آن‌ها را گرفت، اظهار کرد: قطعا صیانت از خبرها بر عهده جشنواره است. اما خواهش می‌کنم بر اساس احترام متقابل؛ خبرها را با بخش خبری جشنواره دنبال کنید.
وی همچنین ادامه داد: به هر حال وظیفه ما این است که از انتشار برخی اخبار جلوگیری کنیم که هیجان جشنواره از بین نرود. قطعا بخش های خبری جشنواره توسط نمایندگان شما اداره می‌شود و دوستانی در دبیرخانه دارید، اما این رفاقت‌ها نباید باعث انتشار اخبار شود، برخی اخبار را پیش از این نشست می‌توانستیم اعلام کنیم، اما برای احترام به شما منتشر نکردیم و می‌خواستیم اتفاق‌ها در مراسم و برنامه‌های مشخص رخ بدهد. با این حال فکر می کنم باید رویکرد را تغییر دهیم و خبرها در سریع‌ترین زمان ممکن منتشر کنیم.
حیدری با اعلام اینکه اسمی فلیم‌های بخش مستند روز سه شنبه منتشر می‌شود، اظهار کرد: در بخش سودای سیمرغ تمامی آثاری که ره دستمان رسیده‌اند تا امشب دیده می‌شوند و تا ۲۰ دی اسامی اعلام می‌شود. درست است که اطلاعاتی مبنی بر این موضوع وجود دارد که فیلمبرداری برخی فیلم‌ها تا پایان دی‌ماه طول می‌کشد، اما آثاری مورد قبول هستند که قابل نمایش بر روی پرده باشند و اعضای هیئت انتخاب بتوانند آن‌ها را کامل ببینند. نکته‌ای که در بخش سودای سیمرغ می‌توان در نظر گرفت این است که امسال فیلم‌ها مختلف از کارگردانان متفاوتی داریم.

جلسات مطبوعاتی فیلم ها صبح برگزار می‌شود
حیدری در بخشی از صحبت‌هایش تاکید کرد: امسال برای نظم بیشتر و شکل‌گیری فضای حرفه‌ای جلسات مطبوعاتی صبح برگزار می‌شود تا اهالی رسانه بتوانند در فضایی ارام فیلم‌ها را ببینند که البته ساعت‌های دقیق آن‌ها اعلام می‌شود.
دبیر جشنواره فیلم فجر درباره حضور بخش هنر و تجربه در جشنواره فیلم فجر عنوان کرد: ما در این بخش همانطور که در فراخوان اعلام شد، تابع قانون و مقررات خودشان هستیم، حتی در جوایز هم تندیس جشنواره را نمی‌گیرند و حضورشان بیشتر به جهت حمایت از این بخش است و با پروانه ویدئویی هم می‌توانند شرکت کنند. هنر و تجربه شرایط جدید و خوبی برای اکران فیلم‌ها را به وجود آورده است. آثار خوبی را هم می‌بنیم. قطعا هنر و تجربه با جایگاهی که امروز به دست آورده است، می‌تواند با یک جشنواره مجزا کار خودش را ادامه بدهد.
وی در ادامه با تاکید بر کیفیت خوب آثار در بخش نگاه نو، اضافه کرد:تلاش ما این است که بیش از دو اثر از این بخش به سودای سیمرغ راه پیدا کنند.
حیدری همچنین با اشاره به سیمرغ آرای مردمی که هر سال با همکاری خانه سینما برگزار شده است، اظهار کرد:این سیمرغ همچنان همکاری همین نهاد برگزار می‌شود، اما همچنان در مراحل کارشناسی است که حتی ممکن است صندوق‌های رای در آن نباشد و به شکل دیگری اتفاق بیفتد. با این حال اخبار مربوط به این بخش به زودی اعلام می‌شود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.