یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
13:22 | | فجر 35

فراخوان سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر بر اساس نیازهای سینمای ایران تدوین شد

دبیر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر گفت: فراخوان سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر بر اساس نیازهای سینمای ایران تدوین شد وآنچه نیاز بود پس از بررسی‌ها در فراخوان گنجانده و تغییراتی از جمله حذف جوایز مشترک انجام و بخش فیلم اولی‌ها به سودای سیمرغ اضافه شد.
به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، محمد حیدری در نشست خبری سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر که صبح شنبه ۱۲ دی در سالن پاسارگاد هتل اسپیناس برگزار شد اظهار کرد: دبیرخانه جشنواره از خردادماه آغاز به کار کرد و با برگزاری جلسات متعدد گروهی و انفرادی با حضور کار‌شناسان سینما و نمایندگان و اقشار مختلف سینمایی و اهالی رسانه و مطبوعات، با بیش از ۲۰۰ صاحب نظر گفت‌و‌گو کردیم که حاصل این مهم تغییرات ایجاد شده در فراخوان جشنواره بود.
وی یادآور شد: بحث‌های زیادی درباره کم کردن جوایز جشنواره فیلم فجر داشتیم؛ همانطور که می‌دانیم جشنواره علاوه بر جشن سینمای ایران، رویدادی رقابتی است که سی و سه دوره آن تا کنون سپری شده و بخش زیادی از تولیدات سینمای ایران در این جشنواره رونمایی می‌شود.
دبیر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر تاکید کرد: بر اساس اتفاقات رخ داده در ادوار گذشته جشنواره فیلم فجر، همه سینماگران، آغاز به کار آثار خود را از جشنواره فیلم فجر می‌دانند و در هر دوره اغلب تولیدات سینمای ایران برای حضور در جشنواره به دبیرخانه این رویداد ارسال می‌شود.
حیدری با اشاره به اینکه هر سال بسیاری از فیلم‌ها به دلیل محدودیت پذیرش آثار در بخش مسابقه، پشت دیوار جشنواره جمع می‌شوند یادآور شد: قطعا مدت زمان برگزاری ۱۰ روزه جشنواره فیلم فجر پاسخگوی نمایش همه تولیدات سینمای ایران در یکسال نیست.
وی با بیان اینکه فراخوان سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر بر اساس نیازهای سینمای ایران تدوین شد، عنوان کرد: آنچه نیاز بود پس از بررسی‌ها در فراخوان گنجانده و تغییراتی از جمله حذف جوایز مشترک انجام و بخش فیلم اولی‌ها به سودای سیمرغ اضافه شد، جوانانی که آینده سینمای ایران در اختیار آن‌ها خواهد بود و ایده‌ها نو و آثار به روزی را به سینمای ایران بیاورند.

 

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.