پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳
15:20 | | فجر 35

هیات انتخاب با آرامش فیلم ها را دیدند

برنامه پنجشنبه شب سینمای ایران با حضور محمد حیدری دبیر سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر و فریدون جیرانی عضو هیات انتخاب جشنواره فیلم فجر با اجرای علیرضاشجاع نوری به روی آنتن شبکه ۴ سیما رفت.

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، در ابتدای برنامه محمد حیدری دبیر جشنواره با اشاره به پیشینه تئاتری و حضورش در سینما اشاره کرد: من فضای سینما و تئاتر را خیلی دور از هم نمی‌بینم. سینما مجموعه‌ای از تصاویر در کنار یکدیگر است، در تئاتر هم خلاقیت بازیگر و کارگردان را می‌توان روی صحنه دید که همان دوباره در سینما به تصویر کشیده می‌شود. با این‌حال من علاقه‌مند بودم ورودم به سینما با یک اثر هنری باشد و نه یک مدیر، اما وقتی آقای ایوبی در سمت رئیس سازمان سینمایی منصوب شدند و من هم قبلا با ایشون کار کرده بودم، از من خواستند در کنارشان قرار بگیرم.

وی ادامه داد : حضور من در مدیریت سینما تازمانی که اهالی سینما بخواهند ادامه خواهد داشت و اگر قرار باشد نباشم، سراغ فیلم‌سازی می‌روم.

دبیر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر همچنین تاکید کرد: جشنواره طی سال‌هایی که برگزار شده، فراز و نشیب زیادی داشته و باید توجه داشته باشم که تولیدات سینمای ایران در این سال‌ها به شکل کمی افزایش پیدا کرده است و جشنواره فیلم فجر به تنهایی پاسخگو نیست ولی ما تا جایی که می توانستیم و در توانمان بود و با استفاده از تجریبات خودم در تئاتر و کمک هنرمندان و ایده‌های تازه‌ای که با خودم آورده‌ام، سعی می‌کنیم جشنواره خوبی را برگزار کنیم.

وی در ادامه اظهار کرد: این روزها جشنوراه به اذعان خیلی از رسانه‌ها، حاشیه‌های زیادی را دارد. این حاشیه از نحوه کار هیئت انتخاب که اعلام نشد تا تغییر زمان برگزاری نشست‌ها وجود داشته است. دیل اعلام نشدن اسامی اعضای هیئت انتخاب به این بود که گفت و گوهایی صورت نگیرد و به نظرم زحمت یک ساله فیلم‌ساز به دلیل فضایی که ممکن است به وجود بیاید، از بین نرود. خیلی اتفاق خوبی بود که در فضای آرامی این اتفاق افتاد و خودم هم می‌دیدم که اعضا همه فیلم‌هایی که ارائه شده بود را کامل دیدند.

دبیر جشنواره فیلم فجر بیان کرد: ۶۶ فیلم فرم پر کرده بودند، ۱۱ فیلم اصلا نرسیدند، مانند فراری داوودنژاد، نگار رامبد جوان. مسعود کیمیایی فرم پر کرده بود اما اصلا کلید نزده بودند. فیلمی خوب می‌شود که فضای صمیمی و همدلی در میان اعضا باشد. در جشنواره هم آن‌چیزی که از ابتدا کلید خورده بود، فضای همدلی میان اعضا و برگزار کنندگان وجود داشت. حس هیئت انتخاب خیلی خوب بود و من می‌دیدم در این فضای خوب توصیه‌ای درباره انتخاب هیچ فیلمی نشد و اعضا خودشان تصمیم گرفتد. البته سلایق حتما وجود دارد و نمی‌توان گفت سلیقه نیست، اما مجموعه‌ای که به عنوان سودای سیمرغ اعلام شد، به نظر من انتخاب خیلی خوبی است.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.