شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳
18:37 | | فجر 35

«مجتبی» مستندی درباره حال و احوال امروز انسان‌ها

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر، محمدحسن دامن زن درباره سومین مستند بلند سینمایی‌اش عنوان کرد: فیلم با تماشاگرش نفس می‌کشد و مخاطب با شادی و غم نهفته در فیلم همراه می شود و با شخصیت اصلی فیلم همذات پنداری می‌کند.
وی افزود: این فیلم به راحتی موقعیت امروز هنرمند را در جامعه به تصویر می‌کشد و درماندگی یک انسان را از خلال روابط خانوادگی، اختلاف نسل ها و روابط اجتماعی آشکار می‌سازد.
دامن زن توضیح داد: جذاب بودن کاراکتر اصلی فیلم و بروز دادن خصوصیت مهم آدم های این دوره زمانه مثل دروغگو شدن انسان‌ها و نقش بازی کردن آنها برای یکدیگر به خاطر حفظ موقعیت و به تبع آن تنهایی انسان‌ها از جمله موضوعاتی است که در این مستند به آن پرداخته شده است.
«مجتبی» سومین مستند بلند محمدحسن دامن زن است که خودش و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان سینمایی تهیه کنندگی را برعهده دارد.
خلاصه داستان: «مجتبی» بازیگر و عروسک‌گردان نمایش‌های کودکان و نوجوانان است او با اجرای نمایش عروسکی در مهدکودک های تهران امرار معاش می کند. در جشن های تولد برای کودکان برنامه اجرا می کند و در سالن های نمایش مخصوص کارهای کودک نمایش به روی صحنه می برد همسر او خواهان مهاجرت به خارج از کشور است و دستیار او خواهان مدرن کردن لوازم صوتی و زرق و برق صحنه است اما مجتبی معتقد است با اضافه کردن لوازم جانبی نمایش عروسکی به حاشیه رانده می شود و نمایش تبدیل به آتراکسیون می گردد. او معتقد است هنرمند برای رشد و شکوفایی باید در سرزمین خودش بماند زیرا با فرهنگ و زندگی اجتماعی آن محیط آشناست و راحت با مردمش ارتباط برقرار می کند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.