پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳
22:40 | | فجر 35

بزرگداشت برای پیشکسوتان دوبله در موزه سینما

رئیس صنف دوبلورها گفت: از سال آینده در موزه سینما هر دو هفته یک بار برنامه بزرگداشت برای یکی از پیشکسوتان دوبله برگزار می شود.
به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، حمیدرضا آشتیانی پور، رئیس صنف دوبلورها در این مراسم گفت: یکی از دوستان برگزار کننده این مراسم به من گفت نمی تواند کسی باشد که از همکاران من استقبال می کند زیرا باید برای شناختن ما سرش را پایین بیاندازد و چشم هایش را ببندد و من اندیشیدم ما همیشه دیده نمی شنویم اما چقدر خوب که امسال محمد حیدری ما را دیدند. البته باید از جناب ایوبی که به نوعی بانی این مجلس بودند و افتخار دادند در جمع ما باشند هم تشکر کنم.
وی افزود: همه تلاش ما انجمن گویندگان برای حفظ فرهنگ این مردم است که امیدوارم بتوانیم با کمک ها و حمایت ها این کشتی که کمی دچار مشکل شده را درست کنیم و خاطره خوب از خودمان برای فرهنگ و ادب کشورمان به جا بگذاریم.
آشتیانی پور عنوان کرد: طبق قراری که با محمد حیدری گذشته ایم، از سال آینده در موزه سینما هر دو هفته یک بار برنامه بزرگداشت برای یکی از پیشکسوتان دوبله داریم که در کنار آن قرار است به تاریخچه دوبله نگاهی داشته باشیم.

آشتیانی همچنین بیانیه انجمن دوبلورها را در این مراسم قرائت کرد که در بخشی از این بیانیه آمده:

یاد در گذشتگان خاطرمان را مکدر می کند ، گونه هایمان تر می شود و بر سینه آه می نشیند . اندوهی غم بار، صدایمان بغض آلود می‌شود می لرزد و پلک هایمان بیتاب بر دریای نرگس . دیدگانمان تیر می‌خورد ما صداییم ، ما کلمه ایم ، ما نجوای گوش های ما از رنج ها می گوییم ، رفیق نرم مردمانیم رفیق شعر و حماسه با لبخند ما می‌خندند و پیش از آنکه اشکی بر دیده ای جاری کنیم خود می گرییم ما هستیم بی وزن بی حجم در قصه سیالیم و جاری و تا ابد ماندگار ما صداییم ما صداییم
صدای سینما ، گفتار فیلم ، حرف مردم ، سخن دانش و زمزمه عاشقی ما مهربانی هستیم ، با لحن و واژه ، با احساس با شور با سرور ما شنیدنی هستیم و بیش از آن نادیدنی ما دیدنی ها را عرضه می‌کنیم و شنیدنی ها را مرجان آدمیانیم جان هم و جانان و شیرین سخنان ما کلا آشناییم آشنایی غریب آشنای تنها و با هم سازندگان سرور این سرزمینیم از دیرباز و تا دیرباز وای بر ما اگر ندانیم قدر خود ،قدر سرزمین خود و وای بر مردمانی که ندانند قدر سخن خویش که بی کلامی جایگزینش می شود بی سخنی بی حرفی و بی ندانی و درود بر شنوندگانی که ما را دیدند و می بینند و جان سوخته ما را به شیرینی نگاه خود تسلا می‌بخشند .

                                                                                                                                                هییت مدیره انجمن گویندگان و سرپرستان

                                                      

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.