جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
22:55 | | فجر 35

باید به آیین جشنواره فیلم فجر احترام بگذاریم

به گزار ش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر در مراسم رونمایی ازمجموعه «بر بال سیمرغ» مراسم ابوالحسن داوودی با ابراز خوشحالی از اینکه در کنار هنرمندان و سینماگران است، گفت: این مجموعه تاریخچه‌ای از دوران میانسالی و شروع پیری ماست که در یک جا جمع شده است، امیدواریم این کار تا سال‌ها بعد هم ادامه داشته باشد و به این شکل تاریخچه ای از سینمای ایران را برای آیندگان بگذاریم.
در ادامه مراسم حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی ضمن تشکر از دبیر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، اظهار کرد: خوشحالم که چنین مجموعه‌ای که شامل تاریخ سینمای ایران است، جمع آوری شده است.
وی ادامه داد: یادم می‌آید در سال ۸۵ که مسئولیت فرهنگی داشتم با همکاری خانه سینما ۳۰ سال سینمای ایران را جمع آوری کرده بودیم که تا مدت‌ها بهترین هدیه‌ای بود که به دیگران می‌دادیم، سال‌ها صبر کردیم تا دوباره این اتفاق بیفتد اما نشد تا اینکه محمد حیدری این مجموعه را تهیه کرد.
ایوبی با بیان اینکه این مجموعه نکته دیگری هم دارد، عنوان کرد: جوانانی که با انرژی وارد جشنواره شده‌اند و کارهایی را برای سینمای ایران حاضر می‌کنند، این بسته پیامی را برای همین جوانان دارد که تجربه بزرگان سینما برای آن‌ها لازم است و هرگز در مسیر بی‌نیاز این‌ها نیستند.
وی تاکید کرد: اگر این جوان‌ها می‌خواهند رشد کنند و خودشان را در قله‌ها ببینند، باید این مجموعه را چندین و چندین بار ببینند.
رئیس سازمان سینمایی اظهار کرد: خوشحالیم این هنر هفتم و تمدن ایرانی جایگاه خودشان را بهتر و بهتر پیدا کند و من خیلی امیدوارم که بسیاری از دستگاه‌ها و افراد و گروه‌ها که نسبت به این هنر بدگمان شده‌بوند، دوباره وارد این حوزه شده‌اند.برای مثال رابطه منفی که با حوزه هنری شکل گرفته‌بود، تغییر کرده و به تازگی سینمایی را افتتاح کرده‌اند، حتی در جلسه‌ای که با صدا و سیما داشتیم متوجه شدیم که سیما در فضای رقابتی با سینما نیست و ما با گفت و گوهای مدل برجامی که به نظر می‌رسد همه جا جواب می‌دهد، به نتیجه‌اهای خوبی رسیده‌ایم و امیدواریم با این فضای همدلی بتوانیم گام‌های بزرگی را برداریم.
وی ادامه داد: در کشورهای بزرگی که صنعت سینما حرفی برای گفتن دارند، این هنر در همه زمینه‌های موسیقی، تجسمی و تمدن می تواند نقش داشته باشد و من مطمئن هستم در ایران هم شرایط به همین گونه است و حتما با VOD می‌توانیم اقتصاد ایران را بالا ببریم. در این بستر جایی برای دیده شدن همه وجود دارد و هر اثر دیدنی را می‌توانیم در اختیار همه قرار دهیم و حتما اتفاق بزرگی در این زمینه است و این حرکت که برای نوگرایی و رشد سینمای ایران از دو سال گذشته برنامه ریزی شده، به نتیجه برسد.
ایوبی در پایان با اشاره به کارگردان‌هایی که فیلم‌شان در جشنواره حضور ندارد، بیان کرد: همه عزیزانی که فیلم‌هایشان در جشنواره امسال نیست، من به عنوان عضو کوچکی از سینمای ایران، آن‌ها را درک می‌کنم و می‌فهمم که برای ساخت فیلم چه خون دل‌هایی خورده‌اند اما با این‌ آدابی برای این مسابقه وجود دارد و تنها ۲۲ فیلم در سودای سیمرغ می‌تواند حضور داشته باشد و باید این آئین را رعایت کنیم و به مقررات تن دهیم، باید کاری کنیم که فیلم‌ها به خوبی در اکران دیده شوند و جشنواره فیلم فجر تنها جایی برای دیدن این آثار نباشد. من کاملا درک می‌کنم و اعتراض را هم حق این افراد می‌دانم و البته نباید فراموش کنیم که جشنواره فیلم فجر جای بزرگی است و به همین دلیل است که همه می‌خواهند در آن حضور داشته باشند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.