شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳
01:34 | | فجر 35

بزرگداشت رضا کیانیان در جشنواره فیلم فجر برگزار شد

دکتر ربیعی، وزیر کار و تعاون و داوود کیانیان برای تجلیل از رضا کیانیان به روی سن دعوت شدند.
به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، رضا کیانیان در مراسم بزرگداشتش گفت: با خودم فکر می کردم بسیاری از زندگی ما به شانس مربوط است. وقتی متولد می شویم از کجا می دانیم در چه جغرافیا یا چه خانواده ای متولد می شویم. من شانس آوردم در خانواده خوبی به دنیا آمدم. برادرم، داوود یک گروه تئاتر داشت من خودم را به زور در آن چپاندم و این سرنوشت را پیدا کردم. دیدار با آقای دادگو شانس دیگری بود چون گفت دوباره می خواهم فیلم بسازم ویکی از دلایلش تو هستی. همسرم هم یکی از شانس های دیگر زندگی من است.
وی ادامه داد: داوود من نه سال با رضا تفاوت سنی دارم. در این نه سال پدر و مادرم هر کاری می کردند رضا به دنیا نمی آمد. بعدا باید از خودش بپرسید چرا. دوا درمان می کردند، دعا کردند، حتی جادو هم کردند اما او به دنیا نیامد تا این که زد و او آمد و ما نفهمیدم چه شد که به دنیا آمد. وقتی در شکم مادرم بود، فقط من، مادرم و پدرم خبر داشتیم و او همیشه لگد می زد. مادربزرگم که این لگدها را که می دیدید می گفت زهرا خانم بچه ای که آدم به زور از خدا بگیره، بهتر از این نیست. اما مادرم به شکمش دست کشید و گفت نه مادر رضا جاش تنگ و تاریک برای همین که نا آرومی می کند و رضا از وقتی به دنیا آمد هرگز نتوانست تنگ و تاریک و فضای بسته را تحمل کند و فقط راه خودش را رفت. و اگر جلویش را می گرفتند سعی می کرد در فیلم ها و نوشته ها راه را برای خودش باز کند. مثل این که سینما هم باید چنین تصمیمی بگیرد و فضا را باز کند تا بتواند راه خودش را بازگو کند.
ربیعی گفت: همین چند دقیقه پیش به من گفتند باید از رضا کیانیان تقدیر کنید. مرور کردم و یاد کارهای تئاتری او افتادم. به مثابه مردی برای تمام فصول، مثل خورشید و ماه هم از خورشید تئاتر دارند و هم از ماه. با این که من خیلی دوستش دارم تو سریال کیمیا اینقدر بدجنس هست که حرصم را در می آورد. چه در مختارنامه، کلاه پهلوی و … هر نقشی که به او دادند به آن نقش هویت بخشی می کند و آن را زندگی می کند. در آژانس شیشه ای تقریبا همکار ما بود.
داوود کیانیان گفت:تشکر می کنم از کسانی که مرا انتخاب کردند تا توفیق این را داشته باشم که این هدیه را تقدیم رضا کنم. دلیلش این است که من تئاتری هستم و جای من همان جاست. دوست دارم این هدیه را گل بانوی سینمای ایران فاطمه معتمد آریا به رضا کیانیان تقدیم کند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.