جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
00:11 | | فجر 35

بزرگداشت مهدی فخیم زاده در جشنواره فیلم فجر برگزار شد

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، مهناز افشار از علی جنتی و مریلا زارعی برای تقدیر از مهدی فخیم زاده دعوت کرد تا به روی سن بیایند.
در ابتدای بزرگداشت فخیم زاده مریلا زارعی گفت: این دهه مبارک را به همه تبریک می گویم بسیار خوشحالم برای این بخش به روی صحنه دعوت شدم. فخیم زاده استاد من و کارگردان بزرگ سینما افتخار کار با او در ابتدای راه را داشتم. حدود یک سال کار هر روز. خوشا به حال بازیگری که با چنین کارگردانی کار کند. بعد از گذشتن بیست سال وقتی حس می کنم دارمکم میاورم به گنجینه های آن روز رجوع می کنم. فخیم زاده به ما یاد داد که برای ماندن در سینما باید بازیگر خوبی باشیم. و بازیگر خوب بودن از شناخت خودت شروع می شود این اعتماد به نفس را او به ما داد.
در ادامه علی جنتی گفت: با سلام به همه حضار، ما امشب بیشتر آمدیم که عرض ادب کنیم و تجدید دیدار با کسانی که به آنها عشق می ورزیم. در طول سال کمتر فرصت پیدا می کنیم که با شما دیدار داشته باشیم. آغاز دهه فجر و جشنواره فیلم فجر را تبریک می گویم. وزیر ورزش و جوانان و وزیر تعاون به این جمع ملحق شدند برای این که بگویند دولت تدبیر و امید با همه وجود در کنار سینماگران ایستاده است. خوشحالم که می بینیم سینما یایران روز به روز در حال تکامل است. در این مناسبت تقدیر و تشکر کنم از همه تلاش هایی که فخیم زاده از ابتدای زندگی شان تا به امروز در حوزه سینما کار و تلاش کردند. ما آدم های سیاسی بودیم کمتر می رسیدیم بعضی از سریال ها و فیلم ها را ببینیم یکی از سریال های خوبی که از ابتدا تا پایانش می دیدم سریال خواب و بیدار بود. این سریال برای من خیلی جذاب بود. سریال ولایت عشق از نیمه راه آمدند و کارگردانی آن را برعهده گرفتند. یک شخصیت همه فن و حریف، بازیگر، کارگردان، شاعر، نوازنده، بدلکار و رزمی کار .
مهدی فخیم زاده نیز در مراسم بزرگداشت خود گفت: قرار بود که از ابتدا آقای حیدری شرط کرد با خانمم بالا بیایند. متاسفانه خانم من تازه پایش را عمل کرده و نمی تواند از پله ها بالا بیاید. وقتی آقای حیدری به من زنگ زد، گفتم چه بزرگداشتی من هنوز بزرگ نشدم. هنوز صدای توپ میاد من می پرم در کوچه و گل کوچیک بازی می کنم. متشکرم از خانم زارعی مطالبی فرمودند که من بی تقصیرم. او خودش از ابتدا هنرپیشه با استعدادی بود. او یکی از کسانی بود که از ابتدا با اسب به راحتی کنار آمد. از آقای جنتی هم متشکرم.
متن لوح همسر مهدی فخیم زاده را مریلا زارعی خواند و مهناز افشار این لوح را تقدیم همسر وی کرد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.