شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳
02:03 | | فجر 35

تقدیر دبیر جشنواره فیلم فجر از زحمات همسران هنرمند

به گزارش ارتباطات و اطلاع‌رسنی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، آماده‌سازی برای مراسم افتتاحیه از ساعت ۶ عصر در تالار وحدت آغاز شد. در این مراسم هنرمندان بر روی فرش قرمز حاضر شدند و مقابل دوربین عکاسان و دیگر رسانه‌های تصویری قرار گرفتند.
*هنرمندان به شکل گروه‌های کوچک و در کنارعوامل آثاری که در آن‌ها حضور داشتند، حاضر شدند.
*کارگردانی مراسم بر عهده مجید برزگر بود و در ابتدای آن پرفورمنسی بر اساس شعر مولانا در وصف سیمرغ اجرا شد. در ابتدای مراسم تحویل سال سینمای اعلام شد.
*احسان کرمی مجری برنامه افتتاحیه اعلام کرد که ریتم این مراسم برخلاف مابقی برنامه‌ها تند خواهد بود.
*در این مراسم محمد حیدری، دبیر جشنواره با سبد گلی وارد سالن شد و پرفورمنسی را برای حضار اجرا کرد.
*کرمی نیز درباره این نوع از سخنرانی و صحبت حیدری گفت باید این موضوع را تفاوت بزرگ این جشنواره با سال‌های قبل دانست.
*برای بخش بزرگداشت‌ها احسان کرمی از مهناز افشار دعوت کرد که باهم اجرای مشترکی داشته باشند که این اجرا بیشتر بار فضای طنز برنامه را بر عهده داشت.
*فاطمه معتمد آریا که برای بزرگداشت محمد مهدی دادگو آمده بود، در بخشی که از همسرش صحبت شد، گریه‌اش گرفت و گفت: من راحت گریه‌ام نمی‌گیرد اما همین که اسم همسرم آمد، گریه‌ام گرفت.
*حجت اشرف زاده به همراه گروهش دو قطعه از آلبوم «ماه و ماهی» را اجرا کرد که مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.
*در بخش دوم بزرگداشت‌ها بهرام رادان در کنار کرمی قرار گرفت و ادامه اجرای برنامه را بر عهده داشت.
*داوود کیانیان در بخش بزرگداشت رضا کیانیان از فاطمه معتمد آریا دعوت کرد که این جایزه را به رضا کیانیان بدهد، از این جهت که او بازیگر بین‌المللی سینمای ایران است و از این حیث معتمد آریا رکوردار حضور بر صحنه افتتاحیه جشنواره بود.
*در برنامه بزرگداشت تیموریان نیز او شعری از حافظ را با صدای خودش خواند و گفت: من هرگز اتفاق نیفتاده که شعری از حافظ را با صدای بلند بخوانم، اما این بیت از حافظ همیشه بر روی زبانم است: «ما ز یایران چشم یاری داشتیم/ خود غلط بود آنچه می‌پنداشتیم
*همچنین در این مراسم کاتالوگ جشنواه نیز رونمایی شد که تفاوت ظاهری بسیار زیادی با سال‌های قبلی داشت و مانند حلقه فیلم‌های آنالوگ بود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.