دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
18:54 | | فجر 35

رستاخیز سیمرغ‌ها در برج میلاد

به گزارش ارتباطات و اطلاع‌رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر نخستین اثری که در روزهای برگزاری جشنواره فیلم فجر و در «کاخ جشنواره» به نمایش درآمد، مستند «اهالی خیابان یک‌طرفه» به کارگردانی مهدی باقری است که از ساعت ۱۴:۳۰ آغاز شده است.

با اکران این فیلم جشنواره فیلم فجر رسما کار خود را آغاز کرد و اهالی رسانه و مطبوعات نیز در کاخ مستقر شدند.

ساعت ۱۶ برج میزبان «برداشت دوم از قضیه اول» است، اولین فیلم سینمایی پویان باقرزاده به تهیه‌کنندگی خود اوست که روایتی از یک گروه فیلمسازی در حال ساخت یک اثر بلند سینمایی هستند.

دیگر فیلمی که در روز نخست و ساعت ۱۸:۳۰ در جشنواره اکران می‌شود، نخستین ساخته مسعود مددی با نام «گیتا» است. گیتا و همسرش امیر، دل مشغولی‌های زندگی ساده خودشان را دارند، اما گیتا همچنان دلتنگ پسرش است که به خارج از کشور رفته است. در این میان سرنوشت تغییرات پیچیده‌ای را برای آن‌ها رقم می‌زند.

مهدی گلستانه با فیلم «نقطه کور» در بخش سودای سیمرغ جشنواره حضور دارد، فیلم ساعت ۲۱ در برج اکران می‌شود و روایتی از زندگی خسروست که ۲۳ روز در دریا و دور از خانواده‌اش بوده و حالا ما زندگی او در شرایطی که دچار توهم‌هایی شده است را می‌بینیم.

آخرین فیلم روز اول جشنواره ساعت ۲۲:۳۰ به نمایش در می‌آید و به اثر تینا پاکروان اختصاص دارد. «نیمه شب اتفاق افتاد» برشی از تهران امروز است که در قالب اجتماعی و روایتی تک خطی ساخته شده است.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.