چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
15:47 | | فجر 35

داوری در جشنواره فیلم فجر سخت است

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و چهارمین جشواره فیلم فجر، کمال تبریزی که امسال با فیلم «امکان مینا» در جشنواره حضور دارد درباره این فیلم گفت: «امکان مینا» فیلمی است که در یک فضای پرنشاط اتفاق می افتد و در عین نو بودن تصویر ویژگی های جسورانه ای هم دارد.

وی در ادامه افزود: فیلم از نظر لحاظ رنگ هایی که درآن استفاده شده است ویژگی هایی دارد تا بتواند حس سی سال گذشته را به مخاطب منتقل کند به همین دلیل می توانم بگویم که «امکان مینا» به لحاظ تصویری بسیار خاص است و فرشاد محمدی نکاتی را در آن رعایت کرده است که شامل استفاده از لنزهای مختلف و مدل نورپردازی متفاوت و حتی اشیاعی که در صحنه قرار دایده ایم همه دست به دست هم داده اند تا در عین اینکه مخاطب یک فیلم مدرن را می بیند اما در آن کاملا این احساس به وجود می آید که فیلم به گذشته ای اشاره می کند که مربوط به تاریخ معاصری است که در سی سال گذشته اتفاق افتاده است.

تبریزی با اشاره به اتفاق ویژه ای که در «امکان مینا» افتاده تاکید کرد: یک کار ویژه ای را در این فیلم انجام داده ایم و منتظرم تا منتقدین درباره آن اظهارنظر کنند . این اتفاق خاص را فرشاد محمدی در فیلم به وجود آورده است که برای من بسیار جذاب بود البته این اتفاقی که در فیلم افتاده بسیار جسورانه است.

وی افزود: واقعا مشکل نحوه نمایش و کیفیت صدا همیشه در جشنواره فجر وجود دارد و هیچ سالی برطرف نمی شود در صورتی که تجهیز کردن این سالن خیلی کم هزینه تر از برگزاری جشنواره است.اگر برگزاری جشنواره کمی ساده تر شده و به کیفیت آن افزوده شود بسیار بهتر خواهد بود و همه سینماگران نیز حمایت می کنند.

کمال تبریزی درباره کیفیت فیلم های امسال جشنواره گفت: با توجه به شنیده ها و حضور فیلمسازان خوب، فکر می کنم جشنواره امسال یک سر و گردن از جشنواره سال گذشته بالاتر خواهد بود. همه در این جشنواره کارهای خاص و یژه ای انجام داده اند و همین مساله قضاوت داوران را سخت می کند اما باعث خوشحالی است زیرا هر چه تعداد فیلم های خوب جشنواره زیاد باشد امیدواری به آینده سینمای ایران بیشتر خواهد شد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.