پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳
02:02 | | فجر 35

برنامه سومین روز جشنواره فیلم فجر در برج میلاد اعلام شد

به گزارش ارتباطات و اطلاع‌رسانی سی و سومین جشنواره فیلم فجر، فیلم مستند «همراه با فرات» ساخته فرشاد اکتسابی و تهیه کنندگی محمد داودی اولین فیلمی است که در سومین روز از سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر ساعت ۱۴:۳۰ در برج میلاد روی پرده می رود.

این فیلم روایتی است از نگاه یک فیلمساز جوان که پس از سال ها دوری، به سرزمین مادری اش عراق باز می گردد تا فیلمی در مورد تاریخ کشورش بسازد.

قیچی؛ در جست وجوی راهی برای رهایی

«قیچی» که اولین فیلم بلند سینمایی کریم لک زاده به تهیه کنندگی احسان فولادی فرد است که ساعت ۱۶ نمایش داده می شود. عباس غزالی، بهزاد دورانی، سروش صحت، محمدرضا داودنژاد، مونا محمودزاده و سونیا سنجری از بازیگران اصلی این فیلم هستند.

راما برای رهایی از حکمی که ممکن است در آخرین دادگاه علیه او صادر شود، تصمیم می گیرد در اولین فرصت به جنوب کشور بگریزد و به هر نحو ممکن از کشور خارج شود؛ از همین لحظه سفر پرمخاطره ی او آغاز می شود.

ابد و یک روز؛ حکمی غیرقابل عفو

ساعت ۱۸:۳۰ فیلم سینمایی «ابد و یک روز» اولین اثر بلند سعید روستایی به تهیه‌کنندگی سعید ملکان به نمایش در می‌اید. این فیلم سینمایی در دو روز گذشته در میان آرا مردم رای بالاتری را بدست آورده است. پیمان معادی، نوید محمدزاده، پریناز ایزدیار، ریما رامین فر، شبنم مقدمی، شیرین یزدان بخش، معصومه رحمانی، مهدی قربانی، محمد علیمحمدی، اسماعیل گرجی و امیررضا فلاح از بازیگران ابد و یک روز هستند. فیلمبرداری این فیلم دو ماه در لوکیشن هایی در تهران انجام شده است. ابد و یک روز، یک حکم قضایی مثل حبس ابد است با این فرق که غیر قابل عفو است.

هفت ماهگی؛ ناگهان چه زود دیر می شود!

«هفت ماهگی» ششمین فیلم بلند سینمایی هاتف علیمردانی است که منصور لشگری قوچانی تهیه کنندگی آن را برعهده دارد. حامد بهداد، باران کوثری، پگاه آهنگرانی، هانیه توسلی، احمد مهران فر، فرشته صدرعرفایی، بهناز جعفری، محمدرضا علیمردانی و رضا بهبودی از بازیگران این فیلم هستند.

کارگردان در توضیح خلاصه داستان این فیلم تنها به نوشتن ای جمله بسنده کرده است که گاهی پیش از آنکه بدانی، خیلی زود دیر می شود، به نظر می رسد تنها راه پی بردن به ماجرا تماشای این فیلم در ساعت ۲۱ در سالن همایش برج میلاد باشد.

ایستاده در غبار؛ زندگی احمد متوسلیان

«ایستاده در غبار» اولین فیلم بلند سینمایی محمدحسین مهدویان است که زندگی حاج احمد متوسلیان، فرمانده جاویدالاثر لشگر محمد رسول الله (ص) از دوران کودکی تا سال های حضور در جبهه های جنگ و مفقود شدنش را روایت می کند. حبیب اله والی نژاد تهیه کنندگی این فیلم را برعهده دارد، «ایستاده در غبار» دومین همکاری او با مهدویان بعد از مجموعه «آخرین روزهای زمستان» است. این فیلم محصول سازمان هنری-رسانه ای اوج است.

فیلمبرداری این فیلم از اواخر شهریورماه در لوکیشن هایی همچون شهرک سینمایی دفاع مقدس، شهر مریوان و شهر اندیمشک آغاز شد. هادی حجازی فر در نقش احمد متوسلیان ایفاگر نقش اصلی این فیلم سینمایی و امیرحسین هاشمی، ابراهیم امینی و عماد محمدی از دیگر بازیگران اصلی این فیلم هستند که ساعت ۲۲:۳۰ در سالن برج میلاد به نمایش در می آید.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.