شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳
01:55 | | فجر 35

تفاوتی میان تئاتر و سینما قائل نیستم

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، محمد حیدری که به همراه حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی در کاخ مردمی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر حضور یافته بود، درباره ارزیابی خود از کیفیت آثار جشنواره این دوره، اظهار کرد: بر اساس آنچه که تاکنون دیده ام، در بخش نگاه نو و سودای سیمرغ جشنواره امسال، آثار خوبی ارائه شده و استقبالی هم که مردم در شب گذشته انجام دادند، بسیار خوب بوده که امیدواریم این استقبال به تدریج، بیشتر هم شود.

دبیر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر با بیان اینکه سال ۹۵ را، سال خوبی برای سینمای ایران پیش بینی می کند، درباره فیلم اولی های این دوره از جشنواره گفت: آثار ارائه شده در بخش نگاه نو، آثار بسیار خوبی هستند و می توان گفت که کارگردان های فیلم اولی درخشان ظاهر شده اند و این نشان از توانایی و قدرت سینمای ایران است.

او با بیان اینکه حضور جوان ها شرایط بسیار بهتر و مطلوب تری را برای سینما ایران رقم می زند، بیان کرد: البته ما هر آنچه داریم از تجربه پیشینیان است و جوان ها با اتکا به تجربه گذشتگان، امسال به لحاظ کیفی، در سطح بالایی ظاهر شده اند.

حیدری در خصوص پر رنگ تر شدن حضور بازیگران تئاتر در فیلم های جشنواره امسال نیز گفت: اصولا تفاوتی بین تئاتر و سینما قائل نیستم و این دو هنر بسیار به هم وابسته هستند. البته بحث مدیریت فرهنگی و هنری، موضوعی است که می تواند هم در تئاتر و هم در سینما اتفاق بیافتد. به طوری که تجربه ای که در تئاتر داشتم، در جشنواره امسال بسیار به کمکم آمد.

دبیر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر ادامه داد: به هر حال بستر اصلی سینما در تئاتر است و کسانی که توانایی زیادی دارند و با تجربه تئاتر وارد سینما می شوند، به نظر می رسد ماندگار خواهند بود.

او همچنین درباره تاثیر نگاه مخاطبان در رویکرد کارگردانان و فیلم سازان اظهار کرد: اصل مردم هستند و این یک جشن ملی برای سینمای ایران است و هر چقدر مردم حضور پر رنگ تری داشته باشند، قطعا تاثیر آن در سال آینده سینمای ایران، بسیار پر رنگ خواهد بود و این مسئله تاثیر زیادی در فروش فیلم ها طی سال آتی خواهد داشت.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.