شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳
15:26 | | فجر 35

حضور جوانان روح سینما را تازه می کند

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، گوهر خیراندیش بازیگر پیشکسوت سینما اظهار کرد: فیلم «نیمه شب اتفاق افتاد» در روز اول جشنواره اکران شد که این موضوع هم جای اعتراض دارد و هم خوشحال کننده است.

بازیگر فیلم «نیمه شب اتفاق افتاد» ادامه داد: جلسات نقد و بررسی که بعد از نمایش فیلم ها با حضور عوامل گذاشته می شود باعث دیده شدن فیلم و صحبت بیشتر درباره آن می شود، اما جنبه منفی آن این است که آیا فیلم هایی که در روزهای اول اکران می شوند، در ذهن منتقدان و داوران خواهند ماند یا با گذشت زمان، بازی ها در خاطرشان کمرنگ می شود؟

وی با تشبیه اهالی رسانه به یک سپاه گفت: بسیار خوشحالم که اهالی رسانه مانند یک سپاه که برای تمام مراسم ها آرایش شده اند و اتفاقا درست و به جا هم عمل می کنند. این موضوع از برنامه ریزی های دقیق بهروز غریب پور است. دیدن فیلم با اهالی رسانه طعم و بوی خاصی دارد و در کنار مردم یک عطر دلنشین به خود می گیرد.

*با حضور مردم و رسانه ها قضاوت مناسبی از فیلم ها صورت می گیرد

خیراندیش با تمجید از اکران فیلم ها در کاخ مردمی و جشنواره، اظهار کرد: اینکه امسال جشنواره در دو کاخ رسانه و مردمی برگزار شده اتفاق جالبی است. در کاخ رسانه منتقدین و خبرنگاران به طور تخصصی فیلم ها را نقد و بررسی می کنند.

بازیگر فیلم «نیمه شب اتفاق افتاد» اضافه کرد: در کاخ مردمی هم فیلم ها مورد ارزیابی مردم قرار می گیرد که در مجموع داوری مناسبی از فیلم ها صورت خواهد گرفت. این اتفاق در نهایت منجر می شود تا فیلم ها فقط در جشنواره اکران نشود و مردم هم آنها را ببینند و با  این روند همه مردم برای فیلم ها تصمیم می گیرند.

وی سینمای ایران را به دلیل نداشتن حمایت مناسب ورشکسته دانست و تصریح کرد: با یک نگاه دقیق و بهتر می توانیم سینما را از ورشکستگی نجات دهیم. به طور حتم هر جشنواره ای می تواند چالش برانگیز باشد و توجهات را به خود جلب کند. با داوری و تبلیغ آثار سینماگران در جشنواره، تماشاگران هم مجذوب سینما می شوند.

خیراندیش با حمایت از سینماگران جوان، گفت: حضور پر رنگ و هرچه بیشتر قشر جوان در سینما، به رشد و پیشرفت آن کمک می کند و روح سینمای ایران را هم تازه می کند.

پیشکسوت سینمای ایران ادامه داد: من و همه پیشکسوتان همیشه از حضور جوانان حمایت کرده ایم و باید بتوانیم الگوی مناسب و صمیمانه ای برای آن ها باشیم. همیشه سعی کردم دینم را به فیلم اولی ها ادا کنم و هر کمکی از دستم بر آمده، از آن ها دریغ نکرده ام.

*جشنواره امسال به دست افراد کاردان سپرده شده است

خیراندیش عنوان کرد: جشنواره سی و چهارم فیلم فجر با انتخاب مدیران با تجربه برای هر بخش مانند آقایان غریب پور و مظفری وخانم کرامتی و … کار را به دست افراد کاردان سپرده است.

بازیگر فیلم سینمایی «نیمه شب اتفاق افتاد» گفت: این اعتماد و باور داشتن به اهالی سینما که هر یک کوله باری از تجربه محسوب می شوند و سال ها در چارچوب سینما زندگی کرده اند، می توانند جشنواره را سر و سامان مناسبی بدهد.

وی در پایان گفت: منتظر دیدن فیلم های «بادیگارد»، «ابد و یک روز» هستم و بسیار مشتاقم تا فیلم های بخش نگاه نو را ببینم چرا که شنیده ام هنرمندان با استعدادی دراین بخش از جشنواره آثار خود را ارائه کرده اند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.