جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳
01:45 | | فجر 35

خوشحالم فرش قرمز جشنواره زیر پای مردم پهن شد/رکورد جوایز بین المللی سینما شکست

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، حجت الله ایوبی در بازدید سر زده از کاخ مردمی جشنواره فیلم فجر، به همراه محمد حیدری، دبیر جشنواره و سیدصادق موسوی مدیر ارتباطات و اطلاع رسانی جشنواره فیلم فجر بر روی فرش قرمز رفت و اظهار کرد: خبرهای بسیار خوبی از کاخ مردمی جشنواره دریافت شده و خوشحالم که فرش قرمز زیر پای مردم پهن شده است زیرا سینما به مردم تعلق دارد.

رییس سازمان سینمایی اضافه کرد: یکی از تهیه کنندگان برجسته سینما با من تماس گرفت و گفت که از طرف من به همه قول بدهید سال آینده سالی پر فروش برای سینمای ایران خواهد بود.

وی با بیان اینکه استقبال مردم از جشنواره برای همه ما غرور آفرین و افتخار آفرین است، گفت: سینماگران ما که برای تولید یک فیلم زحمات زیادی می کشند وقتی استقبال مردم را در هنگام رونمایی می بینند، خستگی شان برطرف می شود.

ایوبی با بیان اینکه سینما ویترین بسیار زیبای کشورمان است ادامه داد: در سال جاری سینمای ایران با  شرکت در 2025فستیوال بین المللی رکورد حضور  سینمای ایران در جشنواره های جهانی را شکست و خبر بسیار خوبی که می خواهم بدهم این است که تا به امروز سینماگران ما بیش از ۳۱۵ جایزه جهانی را کسب کرده اند که رکورد تاریخ سینمای ایران را شکستیم.

رییس سازمان سینمایی افزود: این بدان معنی است که افزون بر ۳۱۵ بار نام ایران در جشنواره های جهانی تکرار شده و به عبارت دیگر افزون بر ۳۱۵ بار نام ایران که دارای مردمی با عظمت و صاحب فرهنگ و تمدن است بر زبان ها جاری شده است که این موفقیت را به مردم، سینماگران و همه ی کسانی که برای سینمای ایران تلاش می کنند تبریک می گوییم.

ایوبی اضافه کرد: بالاترین رکورد کسب جوایز بین المللی سینمای ایران به سال ۱۳۸۲ برمی گردد که فیلمسازان ما با ۱۸۰۰ حضور بین المللی بیشترین جوایز را کسب کرده بودند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین سال گذشته سینمای ایران با حضور پربار خود در جشنواره های جهانی موفق به کسب ۲۳۵ جایزه شده است.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.