جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
18:09 | | فجر 35

آشتیانی پور: اهمیت سیمرغ مردمی برای مردم و فیلمسازان آشکار شده است

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، علی آشتیانی پور در خصوص شمارش آرای مردمی طی سه روز اول جشنواره اظهار داشت: نکته مهم علاقه زیاد مردم برای شرکت در رای گیری پایان هر فیلم است و با اینکه بارها ما در حضور رسانه ها و فیلمسازان تاکید کرده ایم که رای گیری در تمام سالن ها انجام نمی شود و بر اساس جدول از پیش تعیین شده، صورت می گیرد، اما مخاطبان علاقمند هستند که در تمام سالن های رآی بدهند که متأسفانه مقدور نیست.

وی درباره دلایل رأی گیری در سالن های منتخب توضیح داد: همنطور که پیش از این توضیح داده شده، ما بر اساس جدول سالن ها و نمایش ها را خوشه چینی می کنیم، این جدول باعث می شود که فیلم ها از سهم یکسان بر مبنای تعداد نمایش مشخص  بهره مند شوند. بنا بر این با اینکه ما امکان رآی گیری در تمام سالن ها را نداریم اما آمار شرکت کنندگان در رای گیری بسیار خوب است و با وجود اینکه هر برگ رای در اختیار یک شخص قرار می گیرد، بالغ بر ۸۷ درصد از برگه ها در صندوق ریخته شده است.

مسئول ستاد انتخاب بهترین فیلم از نگاه تماشاگران، درباره تعداد آرای ریخته شده در صندوق ها افزود: تاکنون ۱۷ هزار و ۷صدو ۹۶ رأی در صندوق های ستاد انتخاب آرای تماشاگران ریخته شده که در شاخص های مختلف (از بسیار پسندیدم تا اصلا نپسندیدم) ریخته شده است.

وی درباره دلایل افزایش اقبال مخاطب به رای گیری جشنواره فیم فجر تصریح کرد: یکی از دلایل، پخش تیز مربوط به انتخاب فیلم از نگاه تماشاگران است، تیزر خوبی طراحی و ساخته شده است که اشارات موجز و درستی از اهمیت رأی مردمی دارد. از سوی دیگر مردم اهمیت این سیمرغ را دریافته اند و سیمرغ بهترین فیلم از نگاه مردم برای فیلمسازان هم اهمیت بسزایی یافته است. این ها باعث شده که مردم این رای گیری را جدی بگیرند و پاسخ مثبتی به آن بدهند.

آشتیانی پور در ادامه خاطر نشان کرد: ما اصرار داریم، برای پیشگیری از ایجاد شائبه، زمان آگاهی عوامل ستاد و همینطور صاحبان فیلم ها از رای گیری یک فیلم در سالن مشخص به حدود یک ساعت کاهش یافته و پیش از این زمان هیچ کدام از بازرسان ما  و حتی عوامل فیلم ها مطلع نیستند که فیلمشان در کدام سالن و کدام سانس رای گیری مردمی می شود.

 

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.