یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
20:58 | | فجر 35

بازار داغ فیلم، صف بلند و باقی قضایا در سینما آزادی

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، سینما آزادی از نخستین روزهایی که جشنواره فیلم فجر در ایران برگزار شد و سینما هنوز این شکل و حال امروز را نداشت، پاتوق علاقمندان به فیلم های جشنواره بود.

صف های طویل سینما آزادی در آن روز ها حتی شاید یکی از نمادهای جشنواره فیلم به حساب می آمد و این روند استقبال مخاطبان در سینما آزادی همچنان ادامه دارد و حالا این سیما به عنوان یکی از پر مخاطب ترین فضاهای جشنواره فیلم فجر است.

پردیس سینمایی آزادی در سه روز گذشته از جشنواره سی و چهارم، صف های طویل سینماگران را تجربه کرده، به شکلی که از ساعت ۸ صبح مخاطبین و دوستدارن فیلم های ایرانی تا ساعت ۲۴ شب در صف های طولانی در انتظار تماشای فیلم مورد نظر به انتظار ایستاده اند. صف علاقمندان به حدی طولانی شده که تا خیابان ضلع شمالی سینما یعنی کوچه یکم، خیابان خالد اسلامبولی رفته است و خیلی ها حتی پس از ورود به دلیل ازدحام و شلوغی سالن مجبور به تماشای فیلم روی موکت های سالن سینما شده اند. به هرحال فیلم دیدن روز زمین جز جدانشدنی جشنواره فجر است و نشان از اهمیت و پرمخاطب بودن جشنواره دارد.

سینما آزادی ۵ سالن نمایش فیلم دارد که بلیت تمام فیلم ها به مردم فروخته می شود، فیلم های بخش مسابقه سینمای ایران، سودای سیمرغ ۱ و ۲، بخش نگاه نو و هنر و تجربه در سینما آزادی نمایش داده می شود.

رضا سعیدی پور مدیر سینما آزادی در این باره به ارتباطات و اطلاع رسانی جشنواره گفت: استقبال از فیلم های بخش سودای سیمرغ و بخشی از فیلم های نگاه نو و چند فیلم از هنر و تجربه، به قدری بود که چند سانس فوق العاده در نظر گرفته شد، تا هیچکس مجبور به ترک سینما و ندیدن فیلم نشود و همه توانستند فیلم دلخواهشان را ببینند.

سعیدی پور درباره سانس های فوق العاده توضیح داد: برای فیلم سینمایی «مالاریا» به کارگردانی پرویز شهبازی و فیلم «خشم و هیاهو» به کارگردانی هومن سیدی در اولین روز جشنواره سانس فوق العاده برقرار شد. روز دوم جشنواره فیلم «بارکد» به کارگردانی مصطفی کیایی و «اژدها وارد می شود» به کارگردانی مانی حقیقی، «ابد و یک روز» به کارگردانی سعید روستایی به سانس فوق العاده رسید، فیلم «بادیگارد» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا، در روز سوم به سانس فوق العاده رسید و فیلم سینمایی «لانتوری» به کارگردانی رضادرمیشیان در همین روز تناها فیلم بود که طی ۳ روز گذشته ۲ سانس فوق العاده داشت.

وی درباره تعداد تماشاگران فیلم های جشنواره در ۳ روز گذشته در سینما آزادی خاطر نشان کرد: به طور متوسط بالای ۴ هزار نفر هر روز در این سینما فیلم دیده اند، که هزار بلیت به صورت سفید فروخته می شود. در زمان شروع هر سانس ۵۰ بلیت سفید فروخته می شود، و مخاطبان حتی روی زمین و با بلیت سفید مشتاق دیدار فیلم ها هستند.

مدیر سینما آزادی درخصوص صف های طویل مردم در بیرون سینما در فصل زمستان تصریح کرد: برنامه ریزی شده که اگر بارندگی در بیرون سینما وجود داشت، افرادی که در صف بیورن سینما هستند به طبقه منفی ۱ سینما بروند و زیر بارش ها اذیت نشوند.

سعیدی پور درباره تجهیز سینما و مشکلات احتمالی فنی نمایش فیلم های جشنواره گفت: خوشبختانه باهمکاری موسسه سینماشهر قبل از ورود به جشنواره تجهیزات را به روز و تعمیر و نگهداری کردیم.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.