جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
21:20 | | فجر 35

«لانتوری»درباره معذورات یک جامعه است

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، عبدالله اسکندری درباره فیلم هایی که در این جشنواره تماشا کرده اظهار کرد: اولین روزی که به برج میلاد آمده ام و هنوزموفق به دیدن فیلم ها نشده ام چرا که درگیر کار در چند پروژه هستم. به همین دلیل کمتر می توانم در جشنواره امسال حضور داشته باشم.

او اضافه کرد: امسال با فیلم «لانتوری» در جشنواره حضور دارم. این فیلم را به دلیل موضوع آن دوست دارم و فکرمی کنم که فیلم بسیار تاثیرگذاری باشد.

چهره پرداز فیلم «لانتوری» درباره موضوع این فیلم گفت: این فیلم به وقایع اسیدپاشی در ایران می پردازد و به همین دلیل تمام قدرتم را در این فیلم گذاشتم که همه چیز طبیعی جلوه کند. البته تا به حال موفق به تماشای «لانتوری» نشده ام.

اسکندری ادامه داد: این فیلم نمایش معذورات یک جامعه است و رضا درمیشیان باری ساخت چنین فیلمی، جسارت به خرج داده است. امیدوارم برای این فیلم اتفاقات خوبی بیفتد، چون درمیشیان نیت خیری برای ساخت این فیلم داشته است.

او با اشاره به فیلم سازان جوان حاضر در جشنواره گفت: با توجه به فیلمسازانی که در جشنواره حضور دارند، فکرمی کنم جشنواره از کیفیت بالایی برخوردار است و در کنار فیلمسازان صاحب نام، آوازه چند فیلمساز جوان را هم شنیده ام.

این چهره پرداز با سابقه با تاکید بر اینکه اگر فیلم سازان برای کارهای خود دغدغه و آزادی عمل داشته باشند، موفق خواهند بود، افزود: اگر فیلم سازان را ترسو بار نیاوریم، فیلم های با شهامتی خواهند ساخت.

او افزود: البته درمیان فیلمسازان نسل جوان ممکن است عده ای هم باشند که تنها به خاطر شهرت به سراغ فیلمسازی می آیند، اما آنها در نهایت غربال خواهند شد و از دور خارج می شوند.

اسکندری با اشاره به فیلم «دایره مینا» گفت: داریوش مهرجویی کارگردانی است که برای آثار خودش دغدغه دارد و با ساخت فیلم «دایره مینا» ایده ساخت سازمان انتقال خون در ایران را شکل داد. پس یک فیلم می تواند بسیار موثر باشد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.