چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳
19:23 | | فجر 35

مستند های خوب، مخاطبان آثار داستانی را هم مجذوب خود می کنند

مستند های خوب، مخاطبان آثار داستانی را هم مجذوب خود می کنند

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، دلاور دوستانیان درباره نمایش فیلمهای مستند در جشنواره فیلم فجر گفت: تمام جشنواره های دنیا، هر نوع فیلمی را نمایش می دهند. آثار مستند، فیلم های کوتاه، فیلم های سینمایی و انیمیشن ها و … در جشنواره های خارجی حضور دارند و جشنواره فیلم فجر هم از این قائده مستثنی نیست.

او با تاکید بر اینکه حوزه مستند هم بخشی از سینما است، اضافه کرد: چرا باید فکر کنیم که فیلم های مستند نباید در جشنواره حضور داشته باشند؟ مستند مخاطبان خود را دارد و حتی مستندهای خوب، مخاطبان آثار داستانی را هم مجذوب خود می کنند.

کارگردان مستند «زندگی پنهان» با بیان اینکه فیلم های مستند به خاطر سوژه های جذاب و کیفیت بالا می توانند با فیلم های آثار داستانی رقابت کنند، گفت: حذف کردن سینمای مستند از جشنواره درست نیست.

دوستانیان ادامه داد: به جای حذف از جشنواره باید به طور دقیق فیلم های ارسالی، بازبینی شوند و از بین آنها بهترین ها برای نمایش در جشنواره فیلم فجر انتخاب شود. در این صورت مخاطبان برای تماشای مستند اشتیاق خواهند داشت.

این مستند ساز درباره نمایش آثار مستند در سالن اصلی برج میلاد، اظهار کرد: نمایش در سالن اصلی ایده بسیار خوبی است اما ای کاش زمان مناسب تری برای نمایش آن در نظر گرفته شود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.