دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳
18:10 | | فجر 35

کارگردان «مالاریا» و انتقاد از تلفن همراه در سینما

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، پرویز شهبازی درباره نمایش فیلم خود در کاخ مردمی جشنواره فجر، اظهار کرد: متاسفانه تماشاگران بازی گوشی کرده و در سالن به جای دیدن فیلم با گوشی های تلفن همراه شان بازی می کنند.

کارگردان فیلم سینمایی «مالاریا» ادامه داد: از مسئولان تقاضا دارم دستگاهی تعبیه شود تا در سالن های سینما، گوشی های تلفن همراه از دسترس خارج شوند. متاسفانه از وقتی که موبایل وارد ایران شده، تماشاگران ما به جای تماشای فیلم، «اس ام اس بازی» می کنند و این بسیار بد است، زیرا مزاحم فیلم دیدن دیگران می شوند.

او اضافه کرد: متاسفانه این مشکل در کاخ جشنواره در برج میلاد نیز وجود داشت. تماشاگران می توانند در منزل خود فیلم ببینند و با گوشی هایشان نیز بازی کنند اما سالن نمایش مکانی عمومی است و نباید مزاحم دیگران شد.

شهبازی در پاسخ به این سوال که چرا تصمیم به ساخت فیلم «مالاریا» که به گفته خودش درباره موبایل است، گرفته گفت: این فیلم درباره دو جوانی است که برای گردش به تهران آمده اند و با موبایل فیلم می گیرند و تصمیمی خاصی برای ساخت این اثر وجود نداشت.

کارگردان مالاریا در پاسخ به این سوال که آیا قصد داشته با ساخت این فیلم نوعی معضل اجتماعی را به تصویر بکشد، گفت: معضل اجتماعی نیست و تنها دو نفر هستند که با موبایل هایشان فیلم می گیرند.

شهبازی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا فکر می کند این اثر مورد توجه هیات دواران قرار بگیرد یا خیر، افزود: فیلم مالاریا، فیلم سختی است و نمی توان درباره این موضوع نظر قاطع داد، هر چند امیدوارم مورد توجه داوران قرار بگیرد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.