شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳
16:21 | | فجر 35

پای صدور کارت های اهالی رسانه به نقد فیلم ها باز شد

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، نیما حسنی نسب که به عنوان منتقد در جلسه نقد و بررسی فیلم «نفس» حاضر شده بود در ابتدای صحبت های خود، به مدیریت جشنواره در سال جاری اشاره کرد و گفت: آقای حیدری وضعیت جشنواره امسال بد است. ساعت ۴ صبح بعد از دیدن یکی از فیلم های بد، اهالی رسانه به خانه های خود رفته و حال ساعت ۱۰ صبح اینجا هستند. اما در همین زمان هم عوامل فیلم را راه نمی دادند درحالی که دیشب و برای نمایش «لانتوری» بیش از پنج هزار نفر اینجا بودند.
وی ادامه داد: اکنون برای عکاس بولتن جشنواره کارت صادر نشده اما طبق شنیده ها ظاهرا هفت هزار کارت صادر شده که این موضوع و این نوع برنامه ریزی برای من عجیب است.دبیر جشنواره در گذشته دائم قول رسیدگی می داد اما چه شد؟
**رنجبران: کارت اضافه ای صادر نشده است
مرتضی رنجبران، نماینده روابط عمومی جشنواره فیلم فجر نیز در پاسخ به این اظهارات و درباره راه نیافتن برخی از عوامل فیلم به داخل برج گفت: تا جایی که من اطلاع دارم برای همه عوامل فیلم «نفس» کارت صادر شده و اگر کسی را به داخل راه ندادند حتما کارتش را با خودش نیاورده بوده است.
رنجبران افزود: کسانی که جلوی درهای ورودی کارت ها را چک می کنند، مامور هستند و معذور. به آنها گفته شده بدون کارت کسی را راه ندهند.
وی درباره صادر شدن هفت هزار کارت نیز توضیح داد: حتی نصف این عدد هم کارت برای برج میلاد صادر نشده است و حجم جمعیتی که پشت درهای بسته سالن جمع شده بود، باعث شد تا مدیریت کاخ تصمیم بگیرید بدون چک کردن کارت ها، جمعیت را به داخل راه دهد تا از بروز حوادث احتمالی جلوگیری کند.
وی یادآور شد: نشست های نقد و بررسی برای نقد فیلم های جشنواره است و کاش ما انتقادات خودمان نسبت به جشنواره را از طریق تریبون دیگری بیان کنیم.
نماینده روابط عمومی جشنواره فیلم فجر با اشاره به این که برخی آثار سینمایی بازیگر کودک دارند، تاکید کرد: بسیاری از دست اندرکاران فیلم های جشنواره که مدعو هستند با فرزندانشان یا بازیگران کودک فیلم به برج می آیند و ما نمی توانیم جلوی آنها را بگیریم.
نیما حسنی نسب هم در ادامه به صحبت های مرتضی رنجبران واکنش نشان داد و گفت: من در سه رسانه کار می کنم و مجبور شدم چند فیلم را روی پله بنشینم در حالی که تماشاگران غیر رسانه ای وارد برج شده بودند و معلوم نیست آنها از کجا کارت دریافت کرده اند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.