پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
19:22 | | فجر 35

سال خوب مستند در راه است

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، مرتضی رزاق کریمی درباره اکران مستند در برج میلاد، گفت: در روز های گذشته سانس به سانس، به مخاطبان مستند افزوده شده است. افزایش مخاطبان فیلم های مستند نشان از کیفیت بالای این سینما دارد و به طور حتم با ادامه این روند، شاهد سال خوبی برای این آثار خواهیم بود.
مدیر بخش مستند سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، با بیان اینکه مستند های حاضر در این جشنواره، از لحاظ سوژه، محتوا و ساختار دراماتیک قابل قبول هستند، گفت: بعضی از مستندها می توانند در حد آثار سینمایی اکران خوبی داشته باشند، به شرطی که اطلاع رسانی و تبلیغات مناسبی برای آن ها انجام دهند.
وی با اشاره به فرآیند طولانی مدت فرایند مخاطب سازی، اظهار کرد: فرآیند سازی در کوتاه مدت اتفاق نمی افتد و باید برای رسیدن به این مهم، باید فرهنگ سازی را در دستور کار قرارداد.
رزاق کریمی در پاسخ به این سوال که آیا سینمای مستند توانایی رقابت با آثار داستانی را دارد، گفت: مطمئنم مستند هایمان پتانسیل بالایی دارند. اگر روند توجه به سینمای مستند و اکران آن در سینما های خوب ادامه پیدا کند، در آینده نزدیک شاهد رقابت سینمای مستند با آثار داستانی خواهیم بود.
این مدیر سینمایی در پاسخ به این سوال که آیا نمایش مستند در گروه هنر و تجربه کمکی به دیده شدن سینمای مستند می کند، ادامه داد: خوشبختانه از سال گذشته گروه هنر و تجربه، نمایش آثار مستند را در دستور کار قرار داد و در حال حاضر ۲۵ درصد از این گروه را نمایش مستند به خود اختصاص داده است.
او با ابراز امیدواری کرد که گروه و هنر و تجربه به یک برنامه مستقل برای نمایش آثار مستند برسد و افزود: برای رسیدن به این مهم باید کار کارشناسی انجام داد.
رزاق کریمی در انتها اظهار کرد: طبق آمار، گروه هنر و تجربه پتانسیل خیلی خوبی برای اکران مستندها دارد. امیدوارم در آینده با گسترش سینمای هنر و تجربه، بتوان سالن های بیشتری را به سینمای مستند اختصاص داد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.