چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳
15:43 | | فجر 35

پوراحمد: نسل جوان و پویایی وارد سینما ایران شده است

به گزارش ارتباطات و اطلاع‌رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، کیومرث پوراحمد با اشاره به فیلمسازان جوانی که در چند سال گذشته وارد عرصه فیلمسازی شده اند، گفت: گروه «هنر و تجربه» و اکران فیلم هایی مانند «ماهی و گربه» ساخته شهرام مکری، «پرویز» به کارگردانی مجید برزگر و حضور فیلمسازان جوانی چون هومن سیدی، رضا درمیشیان و ابراهیم ابراهیمیان باعث شدند تا ایده های تازه ای وارد سینمای ایران شود، باید به این فیلمسازان جوان اعتماد کرد.
این کارگردان پیشکسوت سینما به استقبال مردم از فیلم «کفش هایم کو؟» در کاخ مردمی جشنواره اشاره کرد و گفت: استقبال مردمی از این فیلم قابل قبول بود، سالنی که «کفش هایم کو؟» در آن به نمایش درآمد به طور کامل پر شده بود، علاقمند بودم که از واکنش مردم نسبت به این فیلم در پردیس سینمایی «ملت» مطلع شوم که خوشبختانه اکران فیلم در این سینما بازخورد قابل قبولی از طرف مردم داشت.
وی ادامه داد: نظمی که بر کاخ مردمی جشنواره حاکم بود قابل تقدیر است، این نظم مدیون مدیریت درست محمد حیدری، دبیر جشنواره است، او با رفتار قاطعی که در برگزاری جشنواره امسال از خود نشان داد این جشنواره را به یکی از فستیوال های با کیفیت در چند سال اخیر تبدیل کرد.
پوراحمد تاکید کرد: مشکلی که در کاخ جشنواره وجود دارد، کیفیت نامناسب صدای سالن است، سال ها است که این مساله وجود دارد و گویا تصمیمی برای برطرف کردن این مشکل وجود ندارد.
کارگردان فیلم سینمایی «کفش هایم کو؟» با اشاره به تنها فیلمی که در جشنواره سی و چهارم، موفق به تماشای آن شده است، گفت: در جشنواره امسال موفق شدم «بادیگارد» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا را در برج میلاد تماشا کنم. حاتمی کیا کارگردانی است که فیلمسازی را خوب می شناسد و فیلم هایش مخاطب را تحت تاثیر قرار می دهد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.