شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳
23:38 | | فجر 35

پیوند بین هنر و محیط زیست، پیوند معنوی و ارزشمندی است

 

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، معصومه ابتکار در محل برگزاری فرش قرمز کاخ مردمی جشنواره فیلم فجر و در مراسم رونمایی از پوستر پرنده در حال انقراض “زاغ بور” اظهار کرد: خیلی خوشحالم که در یکی از شب های جشنواره فیلم فجر، به موضوع محیط زیست اهمیت داده شده و به همین خاطر از برگزار کنندگان جشنواره به ویژه از کتایون ریاحی که حمایت ویژه ای از بحث محیط زیست دارد، تشکر می کنم.

معاون رییس جمهور ادامه داد: این کار بسیار ارزشمند است و پیوند بین هنر و محیط زیست، پیوند معنوی و ارزشمندی است. امیدوارم این حرکت بسیار خوب که در حمایت از یک پرنده در معرض انقراض انجام شده تداوم یابد.

وی با بیان اینکه ما گونه های مختلف گیاهی و جانوری در معرض تهدید انقراض داریم، گفت: دنیای صنعت و انسان عصر جدید، کاری کرده اند که طی ۷۰ سال گذشته، ۵۰ درصد از گونه های حیوانات به ویژه پستانداران منقرض شده اند و ریشه این گونه ها به دلیل طمع و آز و زیاده خواهی بشر، از بین رفته است.

رییس سازمان محیط زیست از برگزاری جشنواره بین المللی فیلم سبز در اردیبهشت ماه سال ۹۵ خبر داد و گفت: به طور قطع منتظر حضور هنرمندان و سینماگران در عرصه حمایت و حفاظت از محیط زیست هستیم.

حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی نیز در مراسم رونمایی از پوستر پرنده در حال انقراض “زاغ بور” گفت: جامعه فرهنگی و هنری به ویژه سینماگران برای حفاظت و حمایت از محیط زیست آمادگی کامل دارند و متاسفانه امروز خواسته های مردم از محیط زیست یک خواسته حداقلی است. مردم در عصر امروز به نفس کشیدن در هوای پاک راضی هستند.

وی ابراز امیدواری کرد که همه کمک کنند تا طبیعت نفس بکشد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.