چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
03:24 | | فجر 35

بازدید ایوبی و حیدری از نحوه شمارش آرای مردمی

به گزارش ارتباطات و اطلاعات سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، پس از حضور رئیس سازمان سینمایی و دبیر جشنواره در خانه سینما علی آشتیانی پور رئیس بخش ستاد آرای مردمی در توضیحاتی که به حجت الله ایوبی ارائه کرد و گفت: اعتراف می کنم که نحوه برگزاری جمع آوری آرای مردمی امسال بسیار ویژه است. انتقاداتی را که سال گذشته سینماگران به نحوه این آرا داشتند مورد بررسی قرار دادیم و بر اساس آن ها گونه ای از کارت ها را طراحی کردیم که دقیق ترین نوع آرای مردمی را به ما ارائه داد.

وی در ادامه افزود: هر روز فقط یک مدل کارت برای فیلم ها به سینماهایی که قرار است در آنها آرای مردمی جمع شود ارائه می شود.

آشتیانی پور در ادامه توضیحاتی را در مورد نحوه بررسی آرا در اختیار ایوبی قرار داد.

او با اشاره به بازرسان خانه سینما گفت: تیم بازرسی هر روز سر صندوق ها حاضر می شود و سلامت انتخابات مردمی را کنترل می کند. در کل ۱۱ بازرس سر صندوق ها حاضر می شوند که ۵ نفر آنها نامحسوس و ۶ نفر به شکل محسوس در سینماها حضور دارند.

آشتیانی پور در ادامه اظهار کرد: با توصیه رضا میرکریمی از موسسه ای که اشراف کامل در مورد امار دارد استفاده و تصدی صندوق ها را به آنها واگذار کردیم. برای بازرسان نیز کارگاه های آموزشی برگزار شد.

آشتیانی پور با اشاره به جوایزی که برای افرادی که در آرای مردمی شرکت می کنند، اختصاص یافته است، گفت: یکی دیگر از کارهایی که امسال برای صیانت از آرای مردمی انجام شده است، سکه هایی است که هر روز به ۳ نفر که در انتخابات مردمی شرکت کرده اند اهدا می شود.

در ادامه جلسه ایوبی از آشتیانی پور خواست تا لیست برندگان را هر روز در بولتن جشنواره معرفی کند. میرکریمی نیز پیشنهاد داد تا یک کلیپ کوتاه از کسانی که در این انتخابات برنده شده اند ساخته شود.

در این جلسه رئیس سازمان سینمایی از داخل صندوق نپسندیدم ها یک رای را درآورد و همان زمان تماس گرفتند و به فرد مورد نظر یک سکه بهار آزادی هدیه دادند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.