شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳
18:20 | | فجر 35

«رواق سیمرغ» برنامه ای بی طرف است

 

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، رضا آژ درباره رویکردهایی که برنامه «رواق سیمرغ» درباره جشنواره فجر دارد، گفت: «رواق سیمرغ» به حوادث و حواشی جشنواره سی و چهارم می پردازد، اما روایتی این برنامه نسبت به برنامه های دیگر، متفاوت است. این تفاوت در نوع روایت، به دلیل سال ها تجربه و مسئولیت های اجرایی است که در جشنواره فیلم فجر دارم.

وی افزود: یکی از تفاوت های مهم این برنامه با دیگر تولیداتی که صدا و سیما با محوریت سینما می سازد، زمان کوتاه آن است، «رواق سیمرغ» در مدت زمان ۲۰ دقیقه پخش می شود و تمام اتفاقاتی که در طول روز در کاخ جشنواره (برج میلاد) و سینماهای مردمی رخ می دهد را به شکل پلان های تصویری به مخاطب ارائه می دهد.

تهیه کننده «رواق سیمرغ»، ادامه داد: مکانی که به عنوان “پلاتو” در برنامه هایی با محوریت سینما تولید می شود، ثابت است اما «رواق سیمرغ» مکان مشخصی برای تصویربرداری ندارد و بستگی به گزارشی دارد که قرار است در برنامه به آن پرداخته شود.

آژ درباره میزان استقبال مردم از این برنامه گفت: با توجه به نظر سنجی که در برج میلاد درباره این برنامه انجام شده، اکثرا از این نوع نگاه به جشنواره فیلم فجر راضی هستند. نگاهی بی طرف که صرفا قصد نقد و تعریف ندارد. «رواق سیمرغ» فقط از طریق به تصویر کشیدن حواشی، جشنواره را به مردم نشان می دهد.

رضا آژ در پایان از احتمال پخش این برنامه در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: «رواق سیمرغ» بامحوریت جشنواره فیلم فجر تولید می شود اما در تلاش هستیم اگر با تلویزیون به توافق برسیم، این برنامه را با تمرکز روی مسائل مختلف سینما ادامه دهیم.

 

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.