جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
20:43 | | فجر 35

فکر نمی کردم آراء مردمی تا این اندازه دقیق باشد

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، حجت الله ایوبی، با اشاره به استقبال مردم برای شرکت در بخش آرا مردمی گفت: آمارهایی خانه سینما از حضور مردم در بخش آرا مردمی، نشان دهنده این است که مردم حضور پرشوری در جشنواره امسال دارند.

رییس سازمان سینمایی اضافه کرد: آمار ارائه شده توسط رضا میرکریمی از مشارکت مردمی در انتخاب برترین فیلم ها، نمایانگر حضور پر رنگ و پر شور مردم نسبت به سال های گذشته است. به طور نسبی مشارکت مردم در انتخاب برترین فیلم ها ۸۶ درصد است که حتی در بعضی موارد تا ۹۵ دصد هم رویت شده است.

وی افزود: این موضوع بیانگر این است که سینماگران تولیدات خود را برای مردم می سازند و به همین دلیل فیلمسازان باید بیش از دیگران از شنیدن این خبر خوشحال باشند. ضمن اینکه آثار حاضر در جشنواره امسال کیفیت قابل قبولی دارند.

رئیس سازمان سینمایی ادامه داد: این موضوع موجب امیدوارمی به وضعیت اکران سال ۹۵ می شود. امیداورم سال آینده، سینمای ایران رکورد فروش چند سال گذشته را بشکند.

ایوبی با اشاره به دلیل اصلی استقبال مردم از فیلم های سینمایی درجشنواره امسال گفت: یکی از دلایل این استقبال، فضای پرامیدی است که در کشور به وجود آمده و این مساله فقط درباره مدیریت فرهنگی نیست؛ بلکه در دو سال گذشته امیدواری ای در جامعه شکل گرفته که تغییرات مثبتی را در همه امور به وجود آورده است.

وی با بیان اینکه مردم آینده روشن تری را برای کشور متصور هستند، تاکید کرد: این موضوع باعث شکل گیری احترام متقابل در همه جنبه ها است و باعث حضور پر نشاط تر مردم در سالن های سینما برای تماشای فیلم ها می شود.

رئیس سازمان سینمایی در پاسخ به این سوال که پیچیدگی شمارش آرا در بخش سیمرغ مردمی شبهه برانگیز خواهد بود؟ گفت: اگر کلیپی از نحوه رای گیری خانه سینما تهیه شود، شک و شبهه ها برطرف خواهد شد. مطمئن هستم گروهی که برای این ماموریت انتخاب شده اند، خیلی دقیق این موضوع را پیگیری می کنند اما طی بازدیدی که از نحوه شمارش آرا در خانه سینما داشتم، فکر نمی کردم که همه چیز تا این حد دقیق باشد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.