پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
16:03 | | فجر 35

فیلمسازان جوان نو آور ظاهر شده اند

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، رضا مقصودی با اشاره به مهم ترین تغییر سینمای ایران در سال های اخیر گفت: به هرحال سینما و یا هر پدیده اجتماعی دیگر همواره در حال تحول و تغییر است . سینمای ما تغییر داشته اما نه به آن معنا که مسیرش عوض شده باشد و یک مسیر نو و تازه ای را پیش گرفته باشد . همان مسیر سابق خود را طی می کند . اما مهمترین تغییر در سینمای امسال توجه به فیلمنامه نویس در ساختار سینمایی کشورمان است .

وی با اشاره به اینکه گویی عوامل اصلی سینما بیشتر متوجه ارزش و اهمیت جایگاه فیلمنامه نویس شده اند، افزود: وجود فیلمنامه نویسان مستقل از کارگردان، در فیلم ها نسبت به سال های گذشته مهمترین تغییر و رویکرد در سینمای ایران است.

مقصودی ادامه داد: در حال حاضر و با توجه به فیلم هایی که امسال مشاهده کردم فیلمسازان جوان از راه می رسند و تا یکی دوسال دیگر نسل جدیدی از این فیلمسازان عرصه تولیدات سینمایی را از آن خود خواهند کرد .

وی با بیان اینکه اما متاسفانه اغلب فیلمسازان مسن تر کارهای شاخص و درخور نداشتند، گفت: بعضی از دوستان که سابقه بیشتری در سینماگری دارند، همچنان مانند چهل سال پیش به مسائل نگاه می کنند اما فیلمسازان جوان، در سال های اخیر، با انگیزه و نو آور ظاهر شده اند .

رئیس کانون فیلمنامه نویسان تاکید کرد: توجه تهیه کنندگان و کارگردانان به فیلمنامه و اهمیت دادن به آن می تواند وجه تمایز فیلم های امسال باشد. همه ساله تعداد شش یا هفت فیلم بودند که فیلمنامه نویس مستقل داشتند اما امسال این فیلم ها تعدادشان به دوازده فیلم می رسد و این مسئله نشان از تغییر نگرش تهیه کنندگان و کارگردانان نسبت به سینما است.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.