پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳
01:22 | | فجر 35

مخاطبان جشنواره ۲۰ درصد افزایش یافته اند

به گزارش ارتباطات و اطلاع‌رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، امیرشهاب رضویان درباره استقبال مردم از نمایش فیلم ها در این سینما، گفت: در سئانس های عادی، متوسط ظرفیت سالن های این سینما ۱۲ هزار صندلی است که در ۵ سئانس عادی ۷ هزار تماشاگر وارد سالن ها شده اند و برای بعضی از فیلم ها حتی تا ۱۰ هزار تماشاگر در روز هم به تماشای فیلم ها نشسته اند.

وی با اشاره به فیلم هایی که بیشتر در پردیس سینمایی کوروش مورد استقبال مردم قرار گرفته اند، اظهار داشت: فیلم های «لانتوری»، «بارکد»، «ابد و یک روز»، «بادیگارد»، « مالاریا» و «خشم و هیاهو» فیلم هایی هستند که در پردیس سینمایی «کوروش» مخاطبان فراوانی را جذب کردند.

این کارگردان سینما خاطرنشان کرد: در این پردیس هر شب سه سئانس ویژه به سئانس های عادی اضافه می شود که «لانتوری» با سه سئانس فوق العاده بیشترین نمایش های ویژه را به خود اختصاص داده است.

رضویان ادامه داد: ۵ تا از ۱۲ سالن سینمایی پردیس «کوروش» در اختیار جشنواره امسال قرار دارد ضمن اینکه یک سالن هم به عنوان رزرو در نظر گرفته شده است، که در این چند روز دو بار برای نمایش های فوق العاده از این سالن رزرو استفاده کرده ایم. سئانس های ویژه به فیلم هایی اختصاص پیدا می کنند که تقاضا برای  اکران فوق العاده آن وجود داشته باشد.

مدیر پردیس سینمایی «کوروش» افزود: در مقایسه با مخاطبان سال گذشته، تعداد تماشاگران فیلم های جشنواره حدود ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است و با وجود اینکه هنوز موفق به تماشای فیلم های امسال نشده ام اما با توجه به استقبال مخاطبان تصور می کنم که فیلم های قابل قبولی در جشنواره حضور دارند.

رضویان تاکید کرد: با توجه به فروشی که سینماها در سال ۹۴ داشته اند به نظر می رسد که تا پایان سال یک میلیون مخاطب بیش از سال گذشته به آمار تماشاگران سینما افزوده شده است در حالی که سال های گذشته با ریزش مخاطب مواجه بودیم، دلیل این افزایش مخاطب هم بازگشایی پردیس های سینمایی و گشایش هایی است که در تولید شکل گرفته است ضمن آنکه نرمش هایی که بخش دولتی به تولید فیلم های سینمایی نشان داده نیز در افزایش مخاطبان موثر بوده است.

وی افزود: اگر ممیزی ها در خصوص فیلم های اجتماعی کم شود، سال آینده سینمای ایران از نظر مخاطب بسیار پر بار خواهد بود. ضمن اینکه در کنار اهمیت دادن به فیلمنامه های اجتماعی، اگر سینماگران به ساخت فیلم هایی در ژانر وحشت نیز روی آورند امید آن می رود که سینمای ایران با افزایش مخاطب چشمگیری روبرو شود.

مدیر پردیس سینمایی «کوروش»، گفت: یکی دیگر از مواردی که می تواند اتفاقات خوبی را برای سینما ایران رقم بزند، واردات محدود فیلم های خارجی است، اگر فیلم های خارجی با ظرفیت ۱۰درصد اکران سینمای ایران وارد چرخه اکران شوند باعث آشتی دادن بخش دیگری از مخاطبان با سالن های سینما می شود.

رضویان با اشاره به موانعی که سر راه فیلمسازان وجود دارد، گفت: سینمای ایران، سینمای خوبی است به شرط اینکه موانع دولتی برداشته شود، نهادهای متعدد تصمیم گیرنده برای سینما وجود نداشته باشد و سینماگر فقط با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طرف باشد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.