شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳
20:08 | | فجر 35

نشست های تخصصی مستندآغاز شد

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، نشست های تخصصی بررسی وضعیت آثار مستند، طی چهار روز از ساعت ۱۰ صبح تا یک بعد از ظهر، در خانه هنرمندان به همت انجمن مستند سازان و انجمن تهیه کنندگان سینمای مستند برگزار می شود.

رئیس هیات مدیره انجمن تهیه کنندگان مستند در این باره گفت: نشست های تخصصی ما درباره مستندهای بلند سینمایی هستند که اساسا برای نمایش عمومی و در صورت امکان برای اکران ساخته می شوند.

وی افزود: به این دلیل به بحث مستندهای سینمایی ورود پیدا کردیم که امسال بالای ۸۰ مستند ۷۰ دقیقه ای داشتیم که تقاضای حضور در جشنواره فیلم فجر را داده بودند.

سعید رشتیان با بیان این که برگزاری دو نشست از این چهارنشست به عهده انجمن تهیه کنندگان مستند است اعلام کرد: ورود برای عموم در این نشست ها آزاد است و این نشست ها حتی به درد فیلمسازان حوزه داستانی هم می خورد.

رشتیان درباره دومین نشست انجمن تهیه کنندگان مستندساز که در روز چهارشنبه برگزار خواهد شد تصریح کرد: موضوع این جلسه هم اکران و نحوه اکران فیلم مستند است که سید مهدی طباطبایی نژاد، رئیس مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و امیرحسین علم الهدی، رئیس گروه هنر و تجربه اجرای این جلسه را برعهده دارند.

غلامرضا کتال، دبیر هیات مدیره انجمن مستندسازان هم درباره نشست روز دوشنبه عنوان کرد: موضوع این جلسه «مستند های اجتماعی» است که سه سخنران دارد. روبرت صافاریان( منتقد)، مینا کشاورز (فیلمساز) و پوریا جهانشاد (فیلمساز و منتقد) درباره جایگاه و کارکرد مستندهای اجتماعی صحبت خواهند کرد.

وی درباره جلسه روز سه شنبه نیز افزود: عنوان این جلسه «فرصت ها و موانع سینمای مستند ایران» است که تاکنون حضور محمد تهامی نژاد و پیروز کلانتری به عنوان مهمانان سخنران در این جلسه قطعی شده است.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.