شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳
18:31 | | فجر 35

فارابی از ژانرهای مهجورحمایت می کند

 

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، علیرضا تابش با اشاره به حضور فیلم‏های تحت حمایت بنیاد فارابی در جشنواره امسال، اظهار کرد: «نفس» و «امکان مینا» دو فیلمی هستند که بنیاد سینمایی فارابی در تولید آنها مشارکت داشته و ۱۷ فیلم دیگر نیز با تخصیص وام از سوی بنیاد سینمایی فارابی تولید شده اند.

وی درباره کیفیت فیلم های بخش نگاه نو تأکید کرد: فیلمسازان فیلم اولی، آثار قابل توجهی تولید کرده‏اند. بعضی از فیلم‏های نگاه نو جسورانه هستند و این موضوع نوید ورود نسل جدیدی از فیلمسازان به سینمای حرفه‏ای ایران را می‏دهد.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی درباره ادامه حمایت‏های فارابی از فیلم اولی‏ها در سال آینده یادآور شد: حمایت از فیلم اولی‏ها توسط بنیاد فارابی در سال آینده جزء سیاست‏های سازمان سینمایی است.

تابش ادامه داد: گفتگوهایی با مسئولان سازمان سینمایی و دیگر همکاران در فارابی برای انجام شد و سیاست‏ گذاری های سال آینده فارابی برای حمایت‏ از آثار سینمایی مورد بررسی قرار گرفت. امیدوارم بنیاد فارابی در سال پیش رو بتواند فیلم اولی ها و سایر فیلمسازان را حمایت کند.

وی با اشاره به الویت‏های فارابی در سال آینده تأکید کرد: یکی از الوویت‏های حمایتی فارابی در سال ۹۵ پرداختن به ژانرهای مهجور است. امیدوارم با تدبیری که امسال اندیشیده شد، سال آینده شاهد تولیدات بیشتری در سینمای کودک و نوجوان باشیم.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی اضافه کرد: سعی ما بر این است که در سال آینده به ژانرهای کمتر توجه شده در سینمای ایران، بپردازیم و در حوزه فیلمنامه‏های طنز، خانوادگی و ارزشی سرمایه‏گذاری بیشتری را انجام دهیم.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.