چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳
19:46 | | فجر 35

از ساخت این تعداد فیلم در ایران متعجب شدم

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، هروه رونی، مدیرعامل جامعه مدنی نویسندگان فرانسه با دعوت مدرسه ملی سینمای ایران برای یک سفر سه روزه برای اولین بار به ایران آمده است. وی با هدف انتقال تجربه فرانسه برای دفاع از جامعه مدنی فیلمسازان به ایران دعوت شده است. هروه رونی با حضور در خانه سینما با ایوبی، تابش و دیگر مدیران سینمایی ایران دیدار کرد و این دیدار را بسیار مفید ارزیابی کرد.
در ادامه گفت و گویی کوتاه را با هروه رونی مدیرعامل جامعه مدنی نویسندگان فرانسه می خوانید:
هروه رونی با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم فجر، اظهار کرد: با حضور در جشنواره فیلم فجر، از برنامه ریزی و نظم موجود در آن مبهوت شدم. به نظرم این نظم نشان دهنده این است که ایران امروز پیشرفت بسیاری داشته است.
وی درباره علت حضور خود در ایران، گفت: به دعوت مدرسه ملی، به ایران آمدم. در حال حاضر در نقطه حساسی از تاریخ قرار داریم و ایران قرارداد مهمی را امضا کرده است. روابط دوجانبه ای بین ایران و کشورهای دنیا در حال برقراری است. سهم ما از این رابطه این است که به ایران بیاییم و برای تبادل تجربیات تلاش کنیم. به ایران آمدم تا ببینم چگونه می توانیم تجارب سینمایی فرانسه را به سینمای ایران انتقال دهیم.
مدیرعامل جامعه مدنی نویسندگان فرانسه در ادامه افزود: با حضور در جشنواره فیلم فجر، متوجه شدم که تولید در سینمای ایران زیاد است و از ساخت این تعداد فیلم در ایران متعجب شدم. فکر می کنم سینمای ایران پتانسیل بالایی برای مطرح شدن در جامعه بین المللی دارد.
این مدیر سینمایی با اشاره به اکران فیلم های ایرانی در فرانسه، گفت: مردم فرانسه زیاد به سینما می روند و فیلم های ایرانی را نیز دوست دارند. من هم مانند بسیاری از فرانسوی ها فیلم های عباس کیارستمی و اصغر فرهادی را دیده ام. کیارستمی شهرت زیادی در فرانسه دارد و اگر فیلم های کیارستمی در فرانسه اکران شود، همه به دیدن فیلم های او می روند.
هروه رونی با بیان اینکه مردم فرانسه درباره سینمای ایران کنجکاو هستند، اظهار کرد: فرانسوی ها فیلم های ایرانی را دوست دارند اما متاسفانه آشنایی زیادی با ایران و دیگر فیلمسازان ایرانی ندارند. مردم به دلیل اینکه ایران را نمی شناسند، دوست دارند از طریق سینما، ایران بزرگ را بشناسند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.