شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳
15:50 | | فجر 35

فرش قرمز، بلیط سفید، سانس فوق العاده

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، همواره در ادوار مختلف برگزاری جشنواره فیلم در کنار مقر اصلی تیم جشنواره که در سال های اخیر کاخ جشنواره نام گرفته، فیلم های حاضر در بخش های مختلف در سینماهای مردمی نیز نمایش داده می شود که با استقبال خوبی مواجه است.

۲۶ سالن میزبان جشنواره فیلم فجر

این جشنواره امسال در ۲۶ سالن سینما برگزارشد که سینماهای کوروش، فرهنگ، آزادی، ملت، راگا، کیان پردیس زندگی از جمله این سینما ها است. روند استقبال مردم از نمایش فیلم های جشنواه فجر ۳۴ به گونه ای بود که بسیاری از فیلم ها در سالن های مختلف جشنواره بارها به سانس فوق العاده رسید.

سینماآزادی پای ثابت سانس فوق العاده

یکی از سالن های سینمایی که از روزهای اول پا گرفتن جشنواره فیلم فجر پاتوقی برای طرفداران سینمای ایران بود سینما آزادی است. این سالن در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، بارها برای فیلم های بخش های مختلف جشنواره، میزبان سانس فوق العاده بود، در این سینما با وجود صف طویل هیچکس بدون تماشای فیلم مورد علاقه اش سینما را ترک نکرد، به طوری که فیلم سینمایی «ابد و یک روز» که در ۱۰ رشته بخش سودای سیمرغ و بخش نگاه نو نامزد دریافت سیمرغ شده است، دوشنبه شب ۱۹ بهمن ماه در سینما آزادی سه سانس نمایش فوق العاده داشت.

روزی ۴ هزار نفر مهمان سینما آزادی

رضا سعیدی پور مدیر این سینما درباره استقبال مخاطبان از فیلم های جشنواره فجر در سینما آزادی گفت: در ۳ روز اول جشنواره در سینمای آزادی به طور متوسط بالای ۴ هزار نفر هر روز در این سینما فیلم دیده اند، که هزار بلیت به صورت سفید فروخته می شود. در زمان شروع هر سانس ۵۰ بلیت سفید فروخته می شود، و مخاطبان حتی روی زمین و با بلیت سفید مشتاق دیدار فیلم ها هستند.

۵ سالن پردیس کوروش میزبان جشنواره فجر

پردیس سینمایی کوروش بزرگترین مجموعه سالن های سینمایی کشور است که ۱۲ سالن سینما در آن وجود دارد، این پردیس سینمایی از سال گذشته به ظرفیت نمایش فیلم در سینمای ایران اضافه شد. این سینما با ۵ مجموعه سینمایی میزبان فیلم های جشنواره شد و سهم بزرگی در استقبال از تماشاگران جشنواره فجر ۳۴ داشت.

افزایش ۲۰ درصدی مخاطبان کوروش نسبت به سال گذشته

امیرشهاب رضویان درباره استقبال مردم از نمایش فیلم ها در پردیس سینمایی کوروش گفت: در سانس های عادی، متوسط ظرفیت سالن های این سینما ۱۲ هزار صندلی است که در ۵ سانس عادی ۷ هزار تماشاگر وارد سالن ها شده اند و برای بعضی از فیلم ها حتی تا ۱۰ هزار تماشاگر در روز هم به تماشای فیلم ها نشسته اند. فیلم های «لانتوری»، «بارکد»، «ابد و یک روز»، «بادیگارد»، « مالاریا» و «خشم و هیاهو» فیلم هایی هستند که در پردیس سینمایی «کوروش» مخاطبان فراوانی را جذب کردند. در مقایسه با مخاطبان سال گذشته، تعداد تماشاگران فیلم های جشنواره حدود ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

سالن شماره ۶ کوروش میزبان جدید جشنواره

در این سالن سینما همچنین، علاوه بر ۵ سالن سینما که در ۸ روز اول جشنواره میزبان تماشاگران آثار سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر بوده اند، سالن شماره ۶ این مجموعه (سالن نادر) از ۱۹ بهمن ماه آماده نمایش دو فیلم حاضر در بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر شد.

کاخ مردمی سینماگر و تماشاگر را نزدیک کرد

پردیس سینمایی ملت که در ادوار گذشته جشنواره فیلم فجر در زمره سینماهای مردمی قرار داشت در جشنواره سی و چهارم نیز میزبان علاقمندان و مخاطبان سینما بود اما با این تفاوت که امسال این سینما با عنوان کاخ مردمی جشنواره این میزبانی را به عهده گرفت. پردیس سینمایی ملت در جشنواره سی و چهارم تماشاگر و سینماگر را به هم نزدیک کرد. در این سینما فرش قرمز برای فیلم های حاضر در جشنواره برگزار شد و مخاطبان سینما برای دیدن سینماگر مورد علاقه خود در مسیر فرش قرمز حضور داشتند. نخستین روز جشنواره همراه شد با پخش فیلم های سینمایی بخش سودای سیمرغ و نگاه نو برای بیش از ۲ هزار نفر از مخاطبان و بازارعکس و امضا از هنرمندان داغ بود

استقبال هنرمندان از فرش قرمز مردمی

افشین اسدزاده مدیر اجرایی کاخ مردمی جشنواره (پردیس سینمایی ملت) درباره وضعیت اکران فیلم ها و پخش فیلم های جشنواره فجر در تمام سالن های پردیس ملت در نخستین روز جشنواره گفت: تمام سالن های پردیس ملت برای فیلم سینمایی «عادت نمی کنیم» به کارگردانی محسن عبدالوهاب مملو از علاقمندان به سینما بود و نزدیک به هزار نفر آمار تماشاگران این فیلم بود، حدود ۷۰ نفر از عوامل این فیلم نیز میهمان کاخ مردمی جشنواره بودند و روی فرش قرمز حاضر شدند. یلم سینمایی «خشم و هیاهو» به کارگردانی هومن سیدی با استقبال مواجه شد، نزدیک به ۴۰ نفر از عوامل فیلم در پردیس سینمایی ملت حضور داشتند و بیش از ۹۰۰ نفر به تماشای این فیلم نشستند.

جشنواره سی و چهارم به غیر از بازار داغ سانس های فوق العاده با اشتیاق عجیب تماشاگران برای رأی دادن به فیلم های جشنواره همراه بود، ۲۵ فیلم سینمایی در فهرست آرای مردمی قرار داشت که دو فیلم سینمایی «سیانور» و «دختر» از این فهرست حذف شد و ۲۳ فیلم دیگر در رقابت بهترین فیلم از نگاه تماشاگر شرکت داشته اند.

اهدا سکه به رأی دهندگان فیلم ها

یکی از اتفاقات ویژه در آرای مردمی این دوره جشنواره جوایزی بود که برای رأی دهندگان در نظر گرفته شد، به ۳۰ نفر از مخاطبانی که در رای گیری شرکت کرده اند، سکه اهدا می شود، که هر شب براساس قرعه کشی ۳ مخاطب انتخاب شده و روز بعد نام آن ها در سینماهای مردمی اعلام می شود.

اعلام آرای مردمی بر اساس حروف الفبا

همچنین در این دوره از جشنواره برای دوری از حاشیه ها، اسامی فیلم های منتخب مردم براساس حروف الفبا در طول جشنواره اعلام می شود و نتایج نهایی در مراسم اختتامیه اعلام خواهد شد و سیمرغ بهترین فیلم از نگاه مخاطب اهدا می شود.

آخرین آمار شمارش آرا که تاکنون اعلام شده است، حاکی از برتتری ۵ فیلم سینمایی، «ابد و یک روز»، «اژدها وارد می شود»، «ایستاده در غبار»، «بادیگارد» و «بارکد» در فهرست فیلم های منتخب مردم در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر است.

هر چند که شلوغی و ازدحام بخش جدایی ناپذیر جشنواره فیلم فجر است و شاید در مقاطعی حتی باعث بی نظمی و خستگی مخاطبان و دست اندکاران باشد اما از سوی دگیر به همه یادآوری می کند که سینمای ایران زنده است و به آینده امیدوار.

اختتامیه سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، امروز ۲۲ بهمن ماه در برج میلاد تهران برگزار می شود و پروند جشنواره ۳۴ با تمام حاشیه ها و اخبار بسته می شود تا سینمای ایران پس از تحویل سال به استقبال اکران عمومی فیلم های سینمایی حاضر و غیر حاضر در جشنواره فجر برود.

 

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.