یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
00:24 | | فجر 35

برگزیدگان بخش مستند در اختتامیه چه گفتند؟

به گزارش ارتباطات و اطلاع‌رسانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر در بخش بهترین کارگردانی که سیمرغ بلورین به مهرداد اسکویی برای کارگردانی مستند «رویاهای دم‌صبح» رسید، او در این مراسم گفت: باعث غرور و افتخارم است که این جایزه را در این صحنه می‌گیرم.
نشان دادن رنج گاهی برای کاهش رنج است، اگر ما رنج را در جامعه و در مستندهای اجتماعی به تصویر می‌کشیم، می‌خواهیم این صدا را به گوش دیگران برسانیم و تک‌تک کسانی که در مستند حضور داشتند، بخشی از روح خودشان را در فیلم گذاشتند.

بهروز نورانی‌پور که برای مستند «A 157» جایزه بهترنی فیلم مستند را دریافت کرد، در حالی که به شدت احاساستی شده بود، گفت: همه شادی این جایزه را به همسرم تقدیم می‌کنم که روزها و شب‌ها در کنار من و در شرایط سخت حضور داشت. من در این کار پدرم که عزیزترین فرد زندگی‌ام بود را از دست دادم و تکه‌ای از وجودم را با رفتن او از دست دادم.

محمدرضا اصلانی نیز در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر عنوان کرد: با احترام به مستند «A 157»می‌خواهم که بلند شوید و علیه جنایاتی که برای سوریه و هم‌وطنان کُرد ما اتفاق می‌افتد، اعتراض جهانی کنید. ما ملت ابراهیم هستیم و نژاد کرد از اصیل‌های ایرانی است و ستمی که بر آن‌ها ست در حقیقت بر روی همه ماست، امیدورام نیروهای جهانی بدانند که ستم‌کار هستند و امیدوارم آینده‌ای بدون ستم داشته باشیم.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.