جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳
14:04 | | فجر 35

امیدوارم با مقررات جدید فجر، سینمای ایران نفس تازه کند

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، امسال برپایی جشنواره فیلم فجر با تغییراتی در آیین‌نامه همراه بوده است که مهم‌ترین آنها ایجاد بخشی با نام «چشم‌انداز سینمای ایران- سال ۹۶» و رقابت فیلم‌های اول در کنار بقیه آثار در بخش «سودای سیمرغ» است.
«کیانوش عیاری» از فیلمسازان مطرح سینمای ایران که در دهه شصت با کسب دو جایزه کارگردانی برای فیلم‌های «تنوره دیو» و «آن سوی آتش» تا سال‌ها جزو رکوردداران جشنواره به شمار می‌آمد، گفت: «من تغییرات اخیر آیین‌نامه جشنواره را مفید می‌دانم و باید منتظر ماند و دید این تغییرات در مقررات جشنواره و بازگشت به حال و هوای جشنواره در گذشته، چقدر می‌تواند به نفع سینمای ایران باشد».
عیاری درباره تغییر شکل رقابت فیلم‌های اول در جشنواره امسال با توجه به موفقیت فیلم‌های شاخصی چون «ابد و یک روز» و «ایستاده در غبار» (دو فیلم از سه فیلم راه‌یافته بخش نگاه نو به جشنواره) در دوره گذشته، اظهار داشت: «این که تمام فیلم‌ها در شرایط یکسان با هم رقابت کنند، به نظر خوب و مطلوب می‌آید. شاید با مقررات جدید، نگاه نو و نفس تازه به سینما بیاید و دیگر نیازی به بخش جداگانه‌ای با نام «نگاه نو» وجود نداشته باشد و با تبعیض و طبقه‌بندی‌های مرسوم مواجه نباشیم.»
بخش ملی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر از ۱۱ تا ۲۲ بهمن ماه به دبیری «محمد حیدری» برگزار خواهد شد.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.