پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳
20:21 | | فجر 35

امسال یکی از بهترین‌ دوره‌های بخش مستند جشنواره فجر را پیش رو داریم

امسال یکی از بهترین‌ دوره‌های بخش مستند جشنواره فجر را پیش رو داریم

مسئول بخش مستند سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، مستندهای ارائه شده به جشنواره امسال را آثاری درخور توجه و متفاوت نسبت به دوره های پیشین دانست و گفت: امسال یکی از بهترین‌ دوره‌های بخش مستند جشنواره فیلم فجر را پیش رو داریم.

مرتضی رزاق‌کریمی مسئول بخش مستند سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در گفت‌‌وگو با ستاد خبری جشنواره، گفت: فیلم‌های ارائه شده برای حضور در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر از لحاظ کیفیت در سطح بسیار بالایی قرار دارند و این دوره از جشنواره فیلم فجر در بخش سینمای مستند یکی از بهترین دوره‌های خود را تجربه خواهد کرد.

او گفت: فیلم‌های ارائه شده برای ورود به جشنواره، بیش از ۷۰ فیلم بود که بر اساس آیین‌نامه امسال این تعداد در مرحله نخست برگزیده و به هیأت انتخاب ارائه شد و از این تعداد، ۷ تا ۱۱ فیلم، انتخاب خواهد شد. رزاق‌کریمی گفت: طبق آیین‌نامه این دوره از جشنواره، فیلم‌های مستندی که به غیر از جشنواره سینما حقیقت در تلویزیون و یا سینماها پخش یا اکران شده باشند، اجازه حضور در جشنواره فیلم فجر را نخواهند داشت. زمان فیلم مورد نظر جشنواره فیلم فجر برای آثار مستند، ۷۰ دقیقه است و ساختار فیلم‌های ارائه شده باید برای مخاطبان جذاب باشد و بتواند مخاطب را در سالن سینما نگه دارد.

او در پایان گفت: شرایط اکران آثار مستند در این دوره جشنواره به مرور اطلاع‌رسانی خواهد شد.

سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به دبیری محمد حیدری بهمن‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.

اخبار، مطالب، عکس‌ها و ویدئوهای این جشنواره علاوه بر سایت، از روی کانال رسمی جشنواره فجر به آدرس http://telegram.me/fajrfilmfest35 قابل مشاهده است.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.