پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
20:09 | | فجر 35

اهالی رسانه برای بهبود وضعیت سینمای رسانه ها در جشنواره فجر دست به کار شوند

اهالی رسانه برای بهبود وضعیت سینمای رسانه ها در جشنواره فجر دست به کار شوند

طهماسب صلح‌جو منتقد سینمای ایران معتقد است که برای جلوگیری از ازدحام و ورود افراد نامرتبط به کاخ رسانه‌ها در جشنواره فیلم فجر، اهالی رسانه باید دست به کار شوند و به کمک ستاد برگزاری جشنواره بیایند و فقط افراد منتخب خود را که در این حوزه فعالیت می‌کنند، به ستاد جشنواره معرفی کنند‌.

طهماسب صلح‌جو در گفت‌وگو با ستاد خبری سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر در در مورد طرحی که امسال و برای بهتر اداره شدن اصحاب رسانه‌ها و منتقدان در جشنواره اجرا خواهد شد، گفت: بازخورد و اثر بخشی هر طرحی به نحوه اجرای آن طرح مرتبط است و نحوه اجرا در هر قانونی مهم‌تر از خود آن قانون محسوب می‌شود. 
صلح‌جو ادامه داد: در وهله اول و برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید به دنبال علت ازدحام در سال‌های گذشته بود و دید که باعث هرج و مرج و شلوغی در سینمای رسانه ها چه افرادی بودند؟ باید دید تمامی افرادی که وارد سالن می‌شوند جزو افراد رسانه و یا منتقد هستند و یا اینکه افرادی هم وجود دارند که هیچ نوع ارتباطی با سینما ندارند؟ باید افرادی را که در کاخ جشنواره حضور دارند شناسایی کرد و آمار داشت که چه تعداد منتقد ویا اهالی رسانه در برج حضور دارند…
وی با بیان اینکه نباید تمام کاسه‌کوزه‌ها را در وهله اول بر سر رسانه‌ها شکست، گفت: خیلی از دوستان رسانه‌ای و منتقد من، چند سالی است که برای دیدن فیلم به کاخ جشنواره نمی‌آیند و ترجیح می‌دهند که در سینماهای دیگر به تماشای فیلم بنشینند. 
این منتقد سینما اظهار کرد: در سال گذشته شرایطی فراهم شد تا افرادی که مایل هستند بتوانند جشنواره را در سینماهای دیگر دنبال کرده و فیلم‌ها را ببینند، که طرح خوبی بود. انجمن منتقدان و رسانه‌ها خودشان باید دست به کار شوند و افراد منتخب خود را به ستاد جشنواره معرفی کنند‌. باید افرادی که واقعا اهل سینما و حوزه فرهنگ در رسانه‌ها هستند کارت بگیرند و باید پیگیری کرد و دید با کارت‌هایی که برای رسانه‌ها صادر می‌شود چه کسانی برای حضور در سالن حاضر می‌شوند‌‌.
وی افزود: نباید به نفع کسانی کار کرد که می‌خواهند از انرژی و تلاش منتقدان و خبرنگاران سوءاستفاده کنند. در نهایت می‌توان با نگاه به آمار فهمید که چه کسانی تا به حال کارت اضافه دریافت کرده و چه افرادی باعث ازدحام جمعیت در کاخ جشنواره می‌شوند.
سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، بهمن ماه به دبیری محمد حیدری برگزار می شود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.