شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
20:15 | | فجر 35

باید با ایجاد نظم به دنبال حفظ حقوق اهالی رسانه در جشنواره فجر بود

باید با ایجاد نظم به دنبال حفظ حقوق اهالی رسانه در جشنواره فجر بود

حمیدرضا مدقق کارشناس رسانه و منتقد سینما گفت: باید با ایجاد نظم به دنبال حفظ حقوق اهالی رسانه در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر بود.

حمیدرضا مدقق در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، در باره اقدامات امسال روابط عمومی جشنواره جهت حضور اهالی رسانه در جشنواره گفت: «امیدوارم امسال در کاخ رسانه کسانی حضور پیدا کنند که به حق از اهالی رسانه باشند. در یک دهه اخیر که کاخ رسانه، در برج میلاد برگزار می شود، حقوق‌مان به عنوان اهالی رسانه رعایت نشده است.»
 او با اشاره به این که در این سا‌ل‌ها گاه حتی شرایط مطلوب نشستن روی صندلی سینما – که شاید شرط اول حضور در سینمای رسانه‌های گروهی باشد- فراهم نشده، گفت: «این ازدحام جمعیت و مزاحمت و گرفتاری‌اش، برای ما که در حوزه رادیو و تلویزیون، به شکل زنده برنامه اجرا می‌کنیم و غرفه های‌مان در محوطه بیرون سالن است، بیشتر دیده می‌شود. ازدحام جمعیت که بین دو اکران فیلم وجود دارد، باعث می‌شود که نتوانیم کارمان را درست انجام بدهیم. طبعا حضور افراد غیر مرتبط است که باعث این بی‌نظمی و اختلال می‌شود. در بین این افراد کسانی در سینما حاضر هستند که آنها را هیچ کجا ندیده‌ایم و اسم خودشان را هم اهالی رسانه گذاشته‌اند! حضور کودکان، خانواده‌ها و حتی افرادی که از نهادها و سازمان‌های دیگر در جشنواره حضور دارند و خیلی مرتبط با قضیه نیستند، اصولا جالب نیست. قبول دارم که این جشن بزرگ تنها سالی یکبار اتفاق می‌افتد و حق همه است که از آن بهره ببرند، اما تقاضای من این است که تمهیداتی اندیشیده شود، تا افراد متعلق به سازمان‌ها و خانواده‌هایشان به سینمای رسانه نیایند و برایشان مکان دیگری مثل کاخ مردمی که سال قبل وجود داشت، طراحی کنند.»
 مدقق در ادامه با اشاره به این که انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران و روابط عمومی جشنواره باید با همکاری یکدیگر جهت حضور اعضای خود در جشنواره به راهکاری منطقی برسند، گفت: «هر جشنواره‌ای یکسری مقررات دارد. من نمی‌خواهم جشنواره فجر را با جشنواره‌های دیگر مقایسه کنم، ولی خبرنگار و نویسنده سینمایی برای حضور در جشنواره کن یا دیگر جشنواره‌های معتبر دنیا، باید نمونه‌کار عرضه کنند تا کارت رسانه به آنها داده شود. فکر می‌کنم باید منصف باشیم و یکپارچه همه با هم و با کمک به روابط عمومی جشنواره مشکل را حل کنیم.»

سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، بهمن ماه به دبیری محمد حیدری برگزار می‌شود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.