جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
20:08 | | فجر 35

محمد تهامی‌نژاد: فیلم‌های خوبی را در بخش مستند جشنواره خواهیم دید

محمد تهامی‌نژاد: فیلم‌های خوبی را در بخش مستند جشنواره خواهیم دید

عضو هیأت انتخاب بخش مستند سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر گفت: امسال فیلم‌های خوبی را در بخش مستند جشنواره خواهیم دید.
«محمد تهامی‌نژاد» عضو هیأت انتخاب بخش مستند جشنواره فیلم فجر در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره اظهار داشت: فیلم مستند از اولین دوره جشنواره فیلم فجر در این رویداد حضور داشته اما گاهی اوقات، هر دو، سه سال یک بار، این بخش حذف شده و دوباره به جشنواره بازگشته است.
او در توضیح چرایی این قضیه گفت: گویی همواره نوعی عدم اطمینان نسبت به گرایش تماشاگران نسبت به سینمای مستند وجود داشته است یا از سوی دیگر، شاید به این دلیل که جشنواره‌های دیگری هم در حوزه سینمای مستند وجود دارد، گردانندگان جشنواره فیلم فجر فکر کرده‌اند که ممکن است اولویت جشنواره فجر در حوزه مستند، کم‌‌رنگ شود؛ ولی به هر صورت، امسال این بخش در جشنواره وجود دارد و فیلم‌های خوبی هم در آن شرکت کرده‌اند.
این پژوهشگر تولید و اکران مستندهای بلند را اتفاق جدیدی دانست که با تکنولوژی دیجیتال رقم خورده است و اظهار داشت: جشنواره فیلم فجر از حدود سه یا چهار سال قبل، فیلم‌های بلند نمایش می‌دهد که به گمان من یک اتفاق است و نشان می‌دهد که فیلم مستند می‌تواند در سینماها نمایش داده شود. البته من با اصطلاح مستند سینمایی موافق نیستم، ولی این موضوع را می‌بینم که اخیرا فیلم مستند، برای نمایش درسینماها ساخته می‌شود و این بدان معناست که سینمای مستند، دیگر یک تولید مجانی به شمار نمی‌رود بلکه تولیدی است که امیدواریم در آینده به جایی برسد که مخاطب‌اش برای دیدن محصولاتش پول بپردازد، بلیت بخرد و وارد سینما بشود. و این اتفاقی است که با نمایش فیلم‌های مستند بلند در جشنواره فیلم فجر می‌تواند تحقق پیدا کند.
سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به دبیری محمد حیدری بهمن‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.
اخبار، مطالب، عکس‌ها و ویدئوهای جشنواره علاوه بر سایت، از روی کانال رسمی جشنواره فجر به آدرس http://telegram.me/fajrfilmfest35 قابل مشاهده است.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.