جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
22:48 | | فجر 35

حبیب احمدزاده مطرح کرد: ترازبخشی جشنواره فیلم فجر به مستندها

حبیب احمدزاده مطرح کرد: ترازبخشی جشنواره فیلم فجر به مستندها

حیبب احمدزاده؛ عضو هیأت انتخاب بخش مستند سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر گفت: جشنواره فیلم فجر به فیلم‌های مستند تراز می‌دهد و نقطه اوجی است تا فیلم‌های مستندسازان بیشتر و بهتر دیده شوند.
یک عضو هیات انتخاب بخش مستند سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، با اشاره به معیار و ملاک انتخاب فیلم‌های مستند برای انتخاب شدن در این بخش گفت: جشنواره فیلم فجر یک جشنواره‌ سینمایی است، پس مسلما انتخاب فیلم‌ها باید متناسب با معیار سینمایی بودن و نشستن مخاطبان بر روی صندلی‌های سینما در فضای تاریک هماهنگ باشد.
وی ادامه داد: فیلم‌های متقاضی شرکت در بخش مستند کمابیش مطابق با این ویژگی‌ها بودند و قیاس و انتخاب این همه مستند خوب، کار دشواری بود.
احمدزاده جشنواره فیلم فجر را نقطه اوجی برای مستندسازان دانست و بیان کرد: جشنواره فیلم فجر همیشه به فیلم‌های مستند تراز می‌دهد و نقطه اوجی است که باعث می‌شود تا فیلم‌های مستندسازان بیشتر و بهتر دیده شوند.
وی افزود: این رقابت همچنین به آنان انگیزه می‌دهد تا در این جشن شرکت داشته باشند و جزئی از سینمای حقیقی ایران شمرده شوند، همانگونه که فیلم‌های داستانی کوتاه هم امسال تلاش کرده‌اند تا بخشی از این جشنواره باشند.
سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به دبیری محمد حیدری بهمن ‌ماه سال جاری برگزار می‌شود. اخبار، مطالب، عکس‌ها و ویدئوهای جشنواره علاوه بر سایت، از روی کانال رسمی جشنواره فجر به آدرس http://telegram.me/fajrfilmfest35 قابل مشاهده است.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.