دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳
15:51 | | فجر 35

امیرحسین علم‌الهدی: پنجاه‌درصد جشنواره فجر۳۵، دست جوان‌هاست

امیرحسین علم‌الهدی: پنجاه‌درصد جشنواره فجر۳۵، دست جوان‌هاست

امیرحسین علم‌الهدی گفت: پنجاه درصد جشنواره امسال، دست جوان‌هاست و این نکته‌ای خوشحال‌کننده است. هر سینمایی که از تجربه‌ استادان سینما بهره‌مند باشد و جوان‌ها هم در آن حضور فعال داشته باشند، پررونق خواهد شد.
امیرحسین علم‌الهدی مدیر اجرایی و دبیرشورای سیاستگذاری سینمای «هنر و تجربه» درگفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره فیلم فجر گفت: «امیدوارم بابت فعالیت گروه هنروتجربه که من به عنوان یک خدمتگزار در آن فعال هستم، جوان‌ها بتوانند روز به روز به طور جدی‌تری وارد سینما بشوند. به هرحال باید این نکته را در نظر داشت که پنجاه درصد جشنواره امسال دست جوان‌ها است و این نوید خوبی است که نسل جوان فارغ از بعضی بی‌مهری‌هایی که به آنها می‌شود، دارند به صورت جدی وارد سینما می‌شوند، این یک خبر خوب است و هر سینمایی که از تجربه‌های گذشته و استادان سینما بهره‌مند باشد و جوان‌ها هم در آن حضور فعال داشته باشند، پررونق خواهد بود.»
علم‌الهدی با اشاره رونق سینمای ایران در سال‌های اخیر ادامه داد: «امیدوارم در سال ۹۶، این روند رو به رشد در حوزه فروش بلیت و میزان مخاطب، به یک استاندارد خوب برسد. امسال برای اولین بار بعد از سال ۸۰، ما رسیدیم به ۲۲ میلیون مخاطب و این خیلی خوب است، ولی باز هم هر ایرانی در چهار سال، یک بار سینما می‌رود. به امید روزی که هر ایرانی، هر سال یک بار سینما برود و به عدد ۸۰ میلیون نفری برسیم. برای ایجاد این شرایط، چاره‌ای نیست که به سمت کیفیت خوب در تولید ایرانی حرکت کنیم و البته این روند، با نمایش فیلم خارجی همراه باشد، آنگاه سینمای ایران می‌تواند به افزایش مخاطب (که مهم‌ترین سرلوحه سیاست‌های فرهنگی هر کشوری در حوزه سینما است) برسد.»
او با اشاره به برپایی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر اظهار داشت: «سیاست این است که به سمت برگزاری یک جشن سینمایی برویم و از قبل آن همه مردم ایران را به سالن‌های سینما دعوت کنیم. امسال جشنواره فیلم فجر قرار ا ست در سی استان برگزار شود که به‌هر حال، این یک روش جدید است چرا که جشنواره‌ها در همه جای دنیا، به یک مکان و یک شهر بخصوص مشهور هستند. با این وصف، من به نوبه خود، با تجربه نوزده ساله‌ای که دارم، امیدوارم امسال با توجه به تغییر و تحولاتی که در چیدمان فیلم‌ها و حذف بعضی از بخش‌های جشنواره افتاده است، شاهد کیفیتی خوب از جشنواره باشیم. امیدوارم در جشن سی و پنجم فجر، همه فیلمسازان سینمای ایران خوشحال باشند، چه آنهایی که در جشنواره حضور پیدا می‌کنند و چه آنها که راهی به جشنواره نمی‌یابند»
سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به دبیری محمد حیدری بهمن ‌ماه سال جاری برگزار می‌شود. اخبار، مطالب، عکس‌ها و ویدئوهای جشنواره علاوه بر سایت، از روی کانال رسمی جشنواره فجر به آدرس http://telegram.me/fajrfilmfest35 قابل مشاهده است.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.