جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳
18:35 | | فجر 35

حمید نعمت‌الله: قصه «رگ‌خواب» ویژه بود

حمید نعمت‌الله: قصه «رگ‌خواب» ویژه بود

«حمید نعمت‌الله» با فیلم جدیدش «رگ خواب» در بخش سودای سیمرغ سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد. او در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، درباره اثر تازه‌اش گفت: «قصه «رگ خواب» ویژگی‌هایی داشت که مورد قبول و پسندم بود و به همین دلیل سراغ ساخت این فیلم رفتم.»
نعمت‌الله درباره روند برپایی جشنواره فیلم فجر و دوری جشنواره از شرایط ثبات در ادوار مختلف، گفت: «قوانین جشنواره مثل سایر قوانین حاکم در جامعه تغییر می‌کنند. با عوض شدن رئیس جمهور و روی کار آمدن دولت جدید، کسی خودش را موظف نمی‌داند که در مسیر دولت قبل گام بردارد. هرکسی روی کار می‌آید، می‌خواهد با تغییر جلوه‌گری کند. هر دبیری هم که این سِمت را می‌گیرد، قوانین را با خواست خودش تغییر می‌دهد. این اتفاق از دست ما خارج است و انگار مجبوریم به آن تن بدهیم.»
حمید نعمت‌الله درباره اثر ثابت بودن دبیر جشنواره در به ثبات رسیدن قوانین و مقررات یک جشنواره، گفت: «این پیشنهاد بدی به نظر نمی‌رسد. حداقل دبیر برای خودنمایی، عجله نمی‌کند. اما شاید راه بهترش این باشد که به یک اساسنامه ثابت و مدون برسیم که حتی تغییر دبیر، خللی در برگزاری یک جشنواره ایجاد نکند. باید قوانینی وضع شود که با روی کار آمدن دبیران مختلف، همه چیز از اساس دگرگون نشود. هر دبیر مبتکری هم که سرکار آمد، ایده‌هایش را جوری اجرایی کند که همه چیز از اساس بهم نخورد.»
او درباره ادغام بخش «نگاه نو» و «سودای سیمرغ» در جشنواره امسال گفت: «به نظرم اینکه فیلمسازان اول یک بخش مجزا داشتند، منطقی‌تر بود. در سال‌هایی فیلم‌های فیلمسازان اول و دوم در یک بخش قرار داشت که به نظرم حضور فیلمسازان دوم هم در این دسته، اشتباه بود.»
کارگردان «رگ خواب» در پایان گفت: «از جناب حیدری و دبیرانی که در سال‌های آتی روی کار می‌آیند، می خواهم شفاف، راستگو، عاقل و با شهامت باشند.»
سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به دبیری محمد حیدری بهمن‌ماه سال جاری برگزار می‌شود. اخبار، مطالب، عکس‌ها و ویدئوهای این جشنواره علاوه بر سایت، از روی کانال رسمی جشنواره فجر به آدرس http://telegram.me/fajrfilmfest35 قابل مشاهده است.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.