شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳
18:26 | | فجر 35

وزیر ارشاد از ستاد برگزاری جشنواره فیلم فجر بازدید کرد

وزیر ارشاد از ستاد برگزاری جشنواره فیلم فجر بازدید کرد

«سیدرضا صالحی امیری» شامگاه پنجشنبه با حضور در ستاد سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، با دبیر و مدیران این جشنواره دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، شامگاه پنجشنبه هفتم بهمن‌ماه، سیدرضا صالحی‌امیری به ستاد برگزاری جشنواره فیلم فجر آمد و با دبیر و مدیران این جشنواره دیدار و گفت‌وگو کرد.
سید رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با مدیران سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر گفت: به همه شما عزیزان خسته نباشید می‌گویم و می‌دانم تا به امروز روزهای سختی را گذراندید.
وی ادامه داد: مشکلی که برای سامانه ثبت نام پیش آمد، دیگر گذشت و آنچه مهم است، کار جمعی است و این که نباید هدف‌مان را گم کنیم. هدفی که همه ما در سینما دنبال می‌کنیم، ایجاد نشاط و حرکت و جنبش است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: در حوزه سینما نیاز به یک جهش داریم که در زیرساخت‌های سینمای ایران، این جهش شکل گرفته است. از یاد نبریم که سینما می‌تواند در جامعه بسیار موثر باشد تا آنجا که که دراین حوزه رقابت تبدیل به تکامل و شکوفایی می‌شود.
وی ادامه داد: به نظرم بهتر است در سال ۹۶ ظرفیت جشنواره را به دوبرابر در سطح ملی برسانیم و در زمان برگزاری آن تغییراتی ایجاد کنیم و برای برگزاری در استان‌ها سرمایه گذاری بیشتری صورت گیرد.
صالحی امیری با بیان اینکه هدف‌گذاری مهم است، گفت: باید هدف سینمای ایران را برای ۱۰ سال بعد مشخص کنیم، درغیر اینصورت دچار روزمرگی می‌شویم. آرزویم این است تا سینما با حوزه جامعه شناسی درگیر شود و مسائل اجتماعی در سینما بازتولید شود.
«حجت‌الله ایوبی» رئیس سازمان سینمایی نیز که در این دیدار حضور داشت با اشاره به برگزاری جشنواره در استان‌ها، گفت: برگزاری جشنواره در استان‌ها کار سختی است اما با برنامه‌ریزی سعی کردیم کام مخاطبان را شیرین کنیم و به مطالبات پاسخ دهیم.
دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در ابتدای این نشست توضیحاتی درباره روند برگزاری جشنواره و اتفاقانی و برنامه هایی که تا به امروز در جشنواره انجام شده را ارائه و مدیران بخش‌های مختلف جشنواره را معرفی کرد.
در این دیدار «محمد حیدری» دبیر جشنواره و هر کدام از مدیران بخش‌های مختلف گزارشی را به صورت مجزا در مورد حوزه کاری خود ارائه دادند.
همچنین مدیرعامل شرکت نوپاد نیز ضمن عذرخواهی از مشکل پیش آمده در سامانه ثبت نام گزارشی را در مورد پیشینه این شرکت ارائه کرد.
در این دیدار افرادی همچون امین عارف نیا مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی، محمدمهدی دادگو، بهروز غریب‌پور، مجید مظفری، جواد رمضانی، مهتاب کرامتی، مسعود نجفی، رضا سعیدی‌پور، محمدرضافرجی، عزت‌الله علیزاده، کوروش پیرو، مرتضی رزاق کریمی، نصرالله مرادی، حسینعلی رئیس صمدی، جلیل اکبری صحت و بابک رضایی حضور داشتند.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.