چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
20:59 | | فجر 35

آغاز جشنواره در برج میلاد با آبی کمرنگ

آغاز جشنواره در برج میلاد با آبی کمرنگ

نخستین روز از سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در برج میلاد، در حالی آغاز شد که از همان سأنس‌های ابتدایی نمایندگان رسانه‌‌ها، منتقدان و هنرمندان در محل برگزاری حضور داشتند.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، سینمای رسانه‌های گروهی یکشنبه ۱۰ دی ماه با نمایش فیلم مستند «آبی کمرنگ» به کارگردانی آرش لاهوتی به طور رسمی کار خود را یک روز زودتر از دیگر سینماها در برج میلاد آغاز کرد. برای اکران این اثر که در جشنواره سینما حقیقت مورد توجه قرار گرفته بود، سید مهدی طباطبایی‌نژاد، مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و مرتضی رزاق‌کریمی مدیر بخش مستند جشنواره فیلم فجر در سالن حاضر شده بودند.

** در راهروی غربی مرکز همایش‌های برج میلاد غرفه‌های رسانه‌های تصویری و رادیویی قرار گرفته که نمایندگان آن‌ها در نخستین ساعت‌های روز در حال نصب و آماده‌سازی غرفه‌های خود بودند.

** امسال با وجود اینکه قرار نیست در برج میلاد فرش قرمز به روال مرسوم سال‌های پیش برای عوامل فیلم‌های سینمایی برپا شود، اما محلی برای حضور هنرمندان تعبیه شده که عکاسان هم بتوانند تصاویری از حضور گروهی عوامل آثار را ثبت کنند. همچنین محل در نظر گرفته شده برای خبرنگاران همچون سال‌های قبل شامل تعدادی سیستم‌های کامپیوتری برای استفاده رسانه‌ها می‌شود.

**«خانه دیگری» به کارگردانی بهنوش صادقی دومین فیلمی بود که با تأخیر در بخش چشم‌انداز سینمای ایران در برج میلاد به نمایش درآمد، عوامل این فیلم از جمله بهنوش صادقی، پژمان بازغی، لیلا زارع، روشنک گرامی و ناصر هاشمی در برج میلاد حاضر شدند و عکس گروهی انداختند. همچنین صادقی کارگردان این اثر پیش از آغاز فیلم با اشاره به اینکه صدای فیلم ایرادهایی داشته، گفت: با این‌حال به احترام شما پذیرفتم که با همین شرایط فیلم اکران شود.

** «بهروز غریب‌پور» که مدیر سالن سینمای رسانه‌های گروهی را بر عهده دارد، از نخستین ساعات آغاز نمایش فیلم‌ها در برج میلاد حاضر است و به مسائل مختلف نظارت دارد.

** شب پیش بولتن روزانه جشنواره توزیع شد که در آن علاوه بر جمع‌بندی اتفاقات تا قبل از مراسم افتتاحیه جشنواره، مصاحبه‌هایی با غلامرضا موسوی، محمد کاسبی، فرهاد توحیدی و تورج منصوری که در مراسم افتتاحیه مورد تجلیل قرار گرفتند، دیده می‌شود.

**امروز *فیلم «ایتالیا ایتالیا» به کارگردانی کاوه صباغ‌زاده در سومین سانس برج میلاد ساعت ۱۸ به نمایش درمی‌آید.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.