جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳
05:40 | | فجر 35

روز اول جشنواره؛ پرشور و منظم

روز اول جشنواره؛ پرشور و منظم

روز اول سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در برج میلاد بعد از نمایش سه فیلم اولی که دوتای آن‌ها در بخش مسابقه جشنواره حاضرند، پرشور و منظم به پایان رسید.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، یکشنبه ۱۰ بهمن ماه سینمای رسانه‌های گروهی میزبان یک مستند، دو فیلم بخش چشم انداز و دو فیلم بخش مسابقه بود که در میان آن‌ها فیلم اولی و هنر و تجربه نیز حضور داشت.

** نخستین روز رسمی جشنواره فیلم فجر در برج میلاد در حالی سپری شد که نماینده‌های رسانه‌ها، منتقدان و هنرمندان در برج حضور پیدا کردند و هم در سالن نمایش فیلم‌ها و هم در برگزاری نشست‌های رسانه‌ای آثار نظم و هماهنگی وجود داشت. با اینکه برخی فیلم‌ها بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده به نمایش درنیامدند، اما تلاش‌ها به شکلی بود که برنامه‌ها سر وقت برگزار شود و همچنین به سبب کنترل کارت‌های ورود به برج میلاد، سالن نمایش فیلم‌ها به اندازه افراد حاضر در برج جا داشت.

** امسال برگزاری نشست‌های نقد و بررسی را محمود گبرلو بر عهده دارد و نکته مثبت ماجرا مدیریت کامل او روی برنامه است که در زمان مشخص نشست را شروع می‌کند و در زمان تعیین شده هم نشست تمام می‌شود، در عین حال همه فرصت پیدا می‌کنند سوال خودشان را بپرسند و جواب‌ها هم به اندازه و مشخص داده می‌شود.

** ساعت ۱۸ برج میلاد میزبان فیلم سینمایی «ایتالیا ایتالیا» به کارگردانی کاوه صباغ‌زاده بود که هم فیلم اولی به شمار می‌آید، هم هنر و تجربه‌ای و هم در بخش مسابقه سینمای ایران حضور دارد. این فیلم با استقبال بسیاری روبرو شد و سالن نمایش پر شده بود ضمن آن که نشست نقد و بررسی این فیلم متفاوت سینمای ایران هم با حضور عوامل این اثر، پُرشور برگزار شد. این فیلم به خاطره زنده‌یاد «نیما طباطبایی» تقدیم شد.

**رسانه‌های تصویری و رادیویی که از صبح در غرفه‌های خود مشغول آماده‌سازی ابزار و وسایل خود بودند، در ساعاتی که هنرمندان مختلف برای دیدن آثار به برج آمده بودند، مصاحبه‌های تصویری می‌گرفتند. مصاحبه‌هایی که تا نیمه‌‌های شب ادامه داشت.

**فیلم سینمایی اِو (خانه) به کارگردانی اصغر یوسفی‌نژاد به زبان آذری و با زیرنویس فارسی به نمایش درآمد که به گفته کارگردان این اثر، این وِیژگی به فیلمش اصالت بخشیده است.

**«آزاد به قید شرط» اثر حسین شهابی، آخرین فیلم به نمایش درآمده در برج‌میلاد بود که در بخش چشم‌انداز جشنواره حضور دارد. نشست خبری این فیلم با حضور خبرنگاران و عکاس‌ها ساعت یک بامداد برگزار شد، این نشست، آخرین نشست نقد و بررسی در روز اول جشنواره فیلم فجر بود.

متاسفانه مرورگر فعلی شما قدیمی بوده و پشتیبانی نمی‌شود!

لطفا از مرورگرهای بروز نظیر Google Chrome و Mozilla Firefox استفاده نمایید.